Нестварна утакмица у Катару! Иран срушио Велс у последњим минутима надокнаде

© AP Photo / Frank AugsteinВелс – Иран
Велс – Иран - Sputnik Србија, 1920, 25.11.2022
Фудбалери Ирана савладали су селекцију Велса резултатом 2:0 и то головима у 98. и 100. минуту утакмице.
Невероватну утакмицу приредили су фудбалери Ирана који су искористили играча више и успели да у последњим минутима надокнаде савладају Велс.
Нападао је Иран током великог дела меча, али се кључни тренутак догодио у 86. минуту када је Хенеси голман Велса добио црвени картон.
Иран је остао са играчем више, а гол је дуго висио у ваздуху. Мрежу је коначно затресао у 98. минуту Чешми, а онда нови шок само два минута касније!
За велику победу Ирана у десетом минуту надокнаде погађа и Рамзаеин.
Иран је потпуно заслужено однео победу у једној од најнапетијих утакмици од почетка Мундијала. Највећи апсурд је тај што је Хенеси био херој Велса јер је одбранио гол од великог броја напада Ирана, а онда направио кобну грешку.
Хенеси је излетео на око 20 метара од гола и закуцао се у Таремија, а након консултација са ВАР собом одлучено је да добије директан црвени картон.
Иран је после победе над Велсом други у групи Б, док Велс заједно са Америком има по бод и налази се пред елиминацијом.
Реперзентација Ирана победила је по први пут у историји једну европску селекцију.