Катар писао историју, Сенегал узео бодове

© AP Photo / Thanassis StavrakisСенегал
Сенегал - Sputnik Србија, 1920, 25.11.2022
Домаћин Светског првенства Катар није се баш прославио у досадашњем делу првенства. После пораза од Еквадора сада је поражен и од Сенегала и то са 1:3 (0:1). Ако ништа, дошао је до првог гола у историји на Мундијалима.
Голове за Сенегалце постигли су Дија у 41. и Диједиу у 49. минуту утакмице, као и Бамба у 84. Дакле, на крају првог полувремена и на старту и крају другог полувремена.
Посебно је други гол Сенегала био леп када је Диједиу у стилу најбољих нападача главом погодио мрежу Катара.
Истини за вољу, могао је Катар до неког гола, чак се може рећи да могу да се љуте што им није свиран и пенал.
Ипак, Катар је до првог историјског гола на Светским првенствима стигао у 78. минуту када је Мунтари био прецизан.
На крају је Бамба ставио тачку на утакмицу голом у 84. минуту.