Пољска савладала Арабију – 442 до првог гола за Роберта!

© AP Photo / Manu FernandezРоберт Левандовски
Роберт Левандовски - Sputnik Србија, 1920, 26.11.2022
Фудбалери Пољске савладали су са 2:0 екипу Саудијске Арабије у другом колу Групе Ц Светског првенства, а остаће упамћено да је најбољи играч средњеевропског тима Роберт Левандовски постигао први гол на Мундијалима после 442 одиграна минута.
Пољска је успела да оствари прву победу у Катару после стартног ремија са Мексиком и преузела је лидерско место на табели.
Није деловало да ће Пољска имати лак посао, чак 16 удараца на гол су упутили фудбалери Арабије, а чак су промашили и пенал.
Погодили су пречку, стативу, у 45. минуту је голман Војчех Шћешни одбранио једанаестерац Ел Басарију, потом је спасао своју мрежу и из одбитка.
Претходно је предност Пољској донео Пјотр Зељински голом у 39. минуту на асистенцију Левандовског.
Велики број шанси на обе стране виђен је у наставку, погађали су ривали оквире голова, зујале су лопте поред статива, а коначно је Пољска потврдила свој тријумф голом Левандовског у 82. минуту.
Комплетан ток меча сте могли да пратите уз Спутњик спорт.