Јанис пресудио Дончићу и Даласу – овације Хрвату који је подсетио на Џабара /видео/

© AP Photo / Morry GashЈанис Адетокумбо
Јанис Адетокумбо - Sputnik Србија, 1920, 28.11.2022
Кошаркаши Милвоки Бакса победили су Далас резултатом 124:115, а тај меч обележио је и двобој двојице тренутно главних кандидата за МВП признање - Јаниса Адетокумба и Луке Дончића. Снажни центар Бакса и грчке репрезентације изашао је као победник у сваком смислу.
Не само због тога што је Милвоки однео победу, већ је Адетокумбо сусрет окончао са 30 поена, имао је и 11 скокова и четири асистенције за нешто мање од пола сата проведених на паркету.
С друге стране, маестрални Словенац Лука Дончић је по обичају предводио свој тим. Убацио је 27 поена, имао чак 12 асистенција и пет скокова за 35 минута у угри.
Ипак, то није било довољно да се сруше захуктали Бакси. Већ у уводној деоници Милвоки је стекао лепу залиху и отишао је на "плус осам" - 41:33.
До одласка на велики одмор домаћин је обезбедио себи да има двоцифрену предност - 73:62.
Борили су се гости из Тексаса, услели су чак и да реше у своју корист трећу четвртину. Лука који је вукао екипу, имао је подршку Динвидија (22 поена), и Вуда (21 поен), али то није било довољно да би се изненадили одлични Бакси.
После Јаниса најефикаснији у табору Милвокија био је Глејсон Ален који се зауставио на 25 поена.
Иначе, мечеве који су одиграни у ноћи између недеље и понедељкау НБА лиги обележио је Ивица Зубац.
„Експлозија“ Хрвата који је водио Лос Анђелес Клиперсе до победе над Индијаном - 114:100, а убацио је 31 поен уз фасцинантних 29 скокова и три асистенције за 35 минута и 40 секунди проведених на терену.
Зубац је имао свега три промашаја из игре, шутирао је 14/17, на све то треба додати и три блокаде. Наравно, нису изостале овације дворане због вансеријске партије коју је пружио Ивица.
Више скокова у историји НБА лиге од њега у једном мечу имао је само чувени Карим Абдул Џабар.
Милвоки - Далас 124:115
Недавно је гост у емисији Миљанов корнер био српски кошаркаш Иван Паунић који већ годинама игра у Русији.