Иран и Америка - Sputnik Србија

Мундијал 10. дан – Америка елиминисала Иран, Сенегал преокретом шокирао Еквадор!

Десетог дана Мундијала добили смо нове учеснике осмине финала, Холандија је победила Катар (2:0) и потврдила прво место у Групи А, Сенегал је великим преокретом елиминисао екипу Еквадора (2:1), Енглеска је као лидер Групе Б убедљиво победила Велс (3:0), док ће даље и Америка, минималном победом над Ираном од 1:0.
Тиме смо добили и прве парове осмине финала Мундијала, састаће се Холандија и Америка, односно Енглеска и Сенегал.
Мечеве сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
22:05 29.11.2022
90+9' - Крај за Иран!
Америка је успела да се одбрани и победом од 1:0 иде у другу фазу такмичења!
22:02 29.11.2022
90+9' - Нема пенала!
Тражили су Иранци нови пенал, али ништа од тога!
22:01 29.11.2022
90+8' - Драма!
Лопта је пала у петерац, прошла је кроз ноге голману Америке, али је опасност отклоњена!
21:56 29.11.2022
90+3' - Велика шанса за Иран!
Убачена лопта је била опасност за Америку, уследио је шут, али поред гола!
21:54 29.11.2022
90+4' - Крај за Велс!
Утакмица између Енглеске и Велса је завршена резултатом 3:0 што значи да Велшани завршавају учешће на Мундијалу као последњепласирани на табели Групе Б са једним освојеним бодом.
21:53 29.11.2022
90' - Девет минута надокнаде времена!
Иран има додатни период за гол који га води у другу фазу!
21:50 29.11.2022
87' - Јалова офанзива Ирана!
Жестоки напади Ирана, Америка се брани са свих 11 играча!
21:45 29.11.2022
82' - Велика шанса за Иран!
Гужва у казненом простору и лош покушај нападача Ирана!
21:29 29.11.2022
68' - Нови гол за Енглезе!
Трећи против Велса, други за Рашфорда!
21:27 29.11.2022
65' - Каква шанса!
Бриљантна акција Ирана, али и промашај Годоса!
21:18 29.11.2022
58' - Низ измена у Енглеској
Ван терена су Вокер, Кејн и Рајс, а у игри Александер-Арнолд, Вилсон и Филипс.
21:17 29.11.2022
56' - И још једна!
Мур је имао велику прилику за Велс, сјајно је шутирао, али је Пикфорд још боље одбранио!
21:16 29.11.2022
55' - Велика шанса за Велс!
У 55. минуту је бриљантно шутирао Џејмс, али је лопта прошла тик поред десне стативе.
21:12 29.11.2022
52' - Још један гол!
Фоден погађа на асистенцију Кејна, Енглеска против Велса води са 2:0!
21:10 29.11.2022
50' - Води Енглеска против Велса!
Гол је постигао Маркус Рашфорд!
20:52 29.11.2022
Полувреме: Иран губи од Америке, Велс одолева Енглеској
После 45. минута мечева одлуке у Групи Б Мундијала Америка води са 1:0 од Ирана, док Велс успева да сачува свој гол упркос великој иницијативу Енглеске и резултат је 0:0.
45+7' - Поништен гол Америке!
Веа је пласирао лопту у гол, али је био пре тога у офсајду!
20:48 29.11.2022
45+2' - Мохамади излази!
Повреда играча Ирана, на терену је Карими.
20:45 29.11.2022
45' - Нема другог гола!
Веа је могао да пласира лопту у мрежу Ирана, али се спетљао и опасност је отклоњена.
20:38 29.11.2022