Храбри Сенегалци у осмини финала Мундијала – два минута је било довољно да сан поново оживи!

© AP Photo / Aijaz RahiЕквадор – Сенегал
Еквадор – Сенегал - Sputnik Србија, 1920, 29.11.2022
Фудбалери Сенегала обезбедили су друго место у групи А на Светском првенству у Катару и пласирали се у нокаут фазу после победе над селекцијом Еквадора резултатом 2:1.
Невероватан меч одигран је на стадиону Халифа, иако је од почетка деловало да ће Сенегалци на лак начин обезбедити пласман у осмину финала.
Фудбалери Сенегала непрестано су стварали прилике, током првог полувремена шутнули су 12 пута ка голу противника, а коначно је један од покушаја завршио и у мрежи када је са беле тачке шутирао Исмаила Сар.
Неопрезно су грубо играли Еквадорци, а Инкапије је оборио Сенегалца и зато је пенал био потпуно оправдана одлука судије.
У другу деоницу Сенегалци су такође ушли оштро, а напад Еквадора деловао је неорганизовано.
Међутим, довољан је био мали пад концентрације Сенегала да Еквадор створи шансу. Феликс Торес асистирао је после корнера Каиседу који погађа за изједначење.
Реми је у нокаут фазу водио Еквадор, али ту еуфорију Сенегал је одмах казнио после два минута када је после велике грешке лопту шутнуо Кулибали за 2:1 и предност Сенегала.
За само два минута Сенегалци су поново повели и вратили се на друго место групе. Велики успех остварили су Сенегалци поготово када се узме у обзир да су стигли ослабљени без Манеа.