Партизан и Звезда - Sputnik Србија

Клацкалица је „пала“ на црвено-белу страну – Звезда боља од Партизана у евролигашком дербију!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Партизан у првом овосезонском вечитом дербију у Евролиги резултатом 76:73 тројком Немање Недовића на две секунде до краја дуела који је обележен великим бројем промена у вођству, серијама поена на обе стране и веома динамичном игром.
Најефикаснији у победничком тиму био је Недовић са 20 поена, Лука Вилдоса је додао 14 уз важне поене у финишу и шест асистенција, док је двоцифрени учинак са клупе забележио Филип Петрушев са десет убачених поена.
На другој страни Кевин Пантер је имао 15 поена, Јам Мадар је завршио дуел са једним мање, Јанис Папапетру је имао 13, а Матијас Лесор 11 поена и десет скокова.
Партизан је изненадио Звезду на старту утакмице веома агресивном игром у одбрани, висок пресинг је одсекао линије игре у гостујућем тиму који је за седам минута игре убацио свега четири поена.
Тројком Пантера из контранапада црно-бели су стигли до прве двоцифрене предности на три и по минута до краја прве четвртине (16:4), улазак Вилдосе је на трен подигао ритам игре Звезде, али је Партизан поново додао гас и уводни квартал је завршио са вођством од 20:11.
Бриљантан је у тиму Жељка Обрадовића био центар Лесор са седам поена и осам скокова, од тога је чак шест ухватио под обручем ривала, а колико је нервозе било сведочи и чињеница да је виђен тек само један добар шут за три поена.
© Sputnik / Лола ЂорђевићПартизан и Звезда
Партизан и Звезда - Sputnik Србија, 1920, 08.12.2022
Партизан и Звезда
Петрушев је одлично отворио другу деоницу за Звезду, неспортски фаул Бродзијанског је дозволио гостима да се додатно приближе што су и учинили после нових поена Недовића, смањивши разлику на само три поена (22:19).
Минут одмора за Обрадовића није деловао, Петрушев је тројком изједначио, а после контранапада Мартин закуцавањем преокренуо резултат у корист Звезде, у моментима када Партизан, упркос настављеној доминацији Лесора под обручем ривала, није успевао да пронађе прави пут до коша.
Распламсала се игра на обе стране, играло се поен за поен, Звезда је чувала предност, а на крилима сјајног Недовића који је и асистирао и погађао на полувреме је отишла са предношћу од 40:33.
Управо је Недовић са девет поена био најбољи у гостујућој екипи, док је истоветан број поена у тиму Партизана имао Пантер.
Уз нервозу је кренуло и друго полувреме, Партизан је поново био агресиван, али је и Звезда подигла ниво одбране и није дозвољавала лаке поене, а уместо кошева низали су се прекршаји на обе стране.
Тројка Мадара је најавила бољу игру Партизана, Лесор је имао шансу и да изједначи, али је на његов промашај одговорио Вилдоса и одржао разлику за Звезду.
Још једну шансу је пропустио Партизан, али није другу, Мадар је украо лопту и лако погодио за изједначење (44:44), пошто је Звезда без Недовића на паркету за пет минута убацила само четири поена.
Лесор је са пенала донео вођство Партизану, Бентил је затим изједначио јер је против себе имао Вукчевића који је заменио Ледеја због његове три личне грешке и уследила је реултатска клацкалица окончана сјајном игром Недовића за предност Звезде после 30 минута игре од 54:52.
Тројком за Партизан је Егзум отворио последњи квартал, погодио је и Анђушић, али је Недовић успевао да одржи егал све док Папапетру није убацио трећу тројку за црно-беле у низу за вођство од 65:62.
У томе је велику заслугу имао млади Вукчевић, одличним асистенцијама и скоковима, потом поенима и блокадом после које је Пантер погодио и донео осетнију предност Партизану (71:65), али су Мартин и Вилдоса смањили на поен заостатка због чега је Обрадовић поново морао да затражи минут одмора.
На Папапетруов тежак шут и погодак одговорио је Вилдоса новом тројком за потпуно изједначење 81 секунду пре краја дуела, поново је екипа Партизана ишла на договор, али није било реакције јер је Пантер промашио тројку.
Уследила су још два промашаја, а на другој страни је спектакуларан шут из угла погодио Недовић доневши предност од три поена Звезди и оставивши две секунде и две стотинке Партизану за финални напад, али Мадар није успео ни да добаци до коша.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик спорт.
22:26 08.12.2022
40’ – Крај! Победа Звезде!
Мадар није успео ни да добаци до коша, Звезда побеђује резултатом 76:73!
22:21 08.12.2022
40’ – Два промашаја Партизана и тројка Недовића!
На две секунде до краја Звезда води 76:73!
40’ – Промашаји!
Пантер и Недовић су били непрецизни!
Нерешено је!
22:18 08.12.2022
39’ – Папапетру па Вилдоса!
Тежак погодак за 73:70, а потом и тројка за изједначење на 73:73!
22:15 08.12.2022
38’ – Вилдоса!
Тројка за Звезду, Партизан води 71:70.
22:14 08.12.2022
38’ – Мартин одличан!
Поново скок у нападу и поново поени!
22:12 08.12.2022
37’ – Вукчевић блокира, Пантер погађа!
Још један сјајан потез младог играча Партизана, а потом погађа Пантер за 71:65.
22:11 08.12.2022
37’ – Егзум!
Из скока поени, Партизан води 69:65.
22:10 08.12.2022
36’ – Низ грешака...
На обе стране, а Лазић са пенала смањује на 67:65.
22:06 08.12.2022
35’ – Вукчевић!
Ухватио је свој промашај и погодио за 67:64!
22:04 08.12.2022
34’ – Папапетру!
Тројка за 65:62!
22:03 08.12.2022
33’ – Добрић сјајан!
Преко Лесора за 60:60!
22:02 08.12.2022
33’ – Анђушић!
Тежак шут преко Митровића за 60:58!
22:01 08.12.2022
32’ – Анђушићева минијатура!
Тројка на једној страни и потом блокада над Недовићем, али уз фаул.
Недовић враћа егал, 58:58.
21:59 08.12.2022
32’ – Петрушев закуцава!
Звезда води 56:55.
31’ – Егзум!
Тројка за вођство Партизана 55:54.
21:56 08.12.2022
30’ – Мартин, Звезда води!
После три четвртине 54:52 за Звезду!
21:55 08.12.2022
30’ – Папапетру!
52:52!
21:54 08.12.2022
29’ – Недовић поново!
Звезда води 52:50!
21:53 08.12.2022