Енглеска - Француска - Sputnik Србија

Мундијал 19. дан – знамо све парове полуфинала Мундијала

У суботу су одиграна и последња два четвртфинална дуела на Светском првенству у Катару. Мароко је са 1:0 савладао Португалију и отишао у полуфинале, док је вечерњи термин био резервисан за двобој Француске и Енглеске у коме је шампион света славио са 2:1. Ток мечева могли сте да пратите уз Спутњик спорт.
У првом мечу дана Мароко је са 1:0 савладао Португалију и пласирао се у полуфинале Мундијала. Затим је Француска у сјајном мечу била боља од Енглеске са 2:1.
Мароко и Кристијано Роналдо - Sputnik Србија, 1920, 10.12.2022
Роналдо и Португалци иду кући – чудесни Мароко у полуфиналу Мундијала!
Бранилац светске круне Француска спремна је за двобој са Енглезима, за које је селектор „триколора“ Дидије Дешан рекао да немају слабости.
14:43 10.12.2022
Резултати (субота):
/Ен-Несири 42/
/Кејн 54. пенал - Чумени 17, Жиру 78/
22:58 10.12.2022
Парови полуфинала Мундијала!
Хрватска - Аргентина (уторак, 20 часова)
Мароко - Француска (среда, 20 часова)
22:55 10.12.2022
 Концерт  Рибље чорбе на стадиону Ташмајдан - Sputnik Србија, 1920, 10.12.2022
„Дочеко сам, то што чекам, иде кући Дејвид Бекам“ – Бора Чорба за Спутњик о елиминацији Енглеза
Мароко - Sputnik Србија, 1920, 10.12.2022
Париска полиција сузавцем на Мароканце
22:02 10.12.2022
90'+11' – Крај утакмице!
Победа Француске од 2:1 и пласман у полуфинале.
Енглеска - Француска - Sputnik Србија, 1920, 10.12.2022
Енглеска се враћа кући, шампион чува круну – срећна Француска слави Лориса и Жируа
21:51 10.12.2022
90' – Играће се још осам минута
Толико износи надокнада у другом полувремену.
21:45 10.12.2022
84' – Промашај Кејна!
Очајан ударац са 11 метара, високо преко гола. Остаје 2:1 за Француску.
21:42 10.12.2022
78' – Други пенал за Енглеску
Грешка Теа Ернадеза, одгурнуо је с леђа Маунта неспретно и Енглези имају шансу за изједначење. Опет шутира Кејн.
21:39 10.12.2022
78' – Гол за Француску
Стрелац је Оливије Жиру. Друга асистенција за Гризмана на утакмици.
21:37 10.12.2022
77' – Жиру
Какав промашај, тачније одбрана Пикфорда. Сјајно су комбиновали Французи.
21:32 10.12.2022
72' – Сака
Каква шанса за Енглеску. Шоу је прошао по левом крилу, сјајно асистирао, али Сака у трку прејако послао лопту поред гола.
21:30 10.12.2022
70' – Мегвајер
Сјајан ударац главом између неколико играча Француске, лопта је окрзнула стативу. Срећа за Французе.
21:23 10.12.2022
63' – Отворен фудбал
Ни једни ни други не помишљају да се бране. Игра се отворено, а Лорис само скупља одбране, већ их има шест.
21:17 10.12.2022
56' – Рабио
Изненада се нашао у шанси, шутирао, али је Пикфорд одлично интервенисао.
21:14 10.12.2022
54' – Гол за Енглеску
Прецизан је Хари Кејн. Резултат је изједначен на 1:1.
21:12 10.12.2022
52' – Пенал за Енглеску
Чуамени је оборио Саку, заксанели старт, нема дилеме. Лопта код Харија Кејна.
21:08 10.12.2022
47' – Лорис
Сјајна одбрана. Лопта је стигла до Белингема који је одлично шутирао, али голман Француске сачувао мрежу. Претходно је Дембеле добио жути картон због фаула на Белингему.
21:07 10.12.2022
46' – Почело је друго полувреме
Нема измена у екипама.
20:51 10.12.2022
45'+5' – Крај првог полувремена
Француска води поготком Чуаменија у 17. минуту. Енглеска је више нападала, али није створила много прилика.
20:46 10.12.2022
45' – Играће се још четири минута
Толико износи надокнада у првом полувремену.
20:43 10.12.2022
43' – Гризман пожутео
Крајње је време било, ово му је трећи безобразан фаул. С леђа је саплео Вокера.