Тотална доминација Србина – Јокић уписао 80. трипл-дабл у каријери и уништио Џезере

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић, Денвер - Јута
Никола Јокић, Денвер - Јута - Sputnik Србија, 1920, 11.12.2022
Српски центар Никола Јокић наставио је серију одличних игара и у тандему са Џамалом Маријем предводио тим Денвера у победи над Јутом oд 115:110. Србин је постигао четврти троструки двоцифрен учинак у сезони и био најефикаснији играч меча.
Никола је меч завршио са 31 поеном, уз 12 скокова и 14 асистенција, чиме је остварио 80. трипл-дабл у дресу Денвера и одлично мотивисао тим за славље на домаћем терену.
Сјајну подршку је имао од Џамала Марија који је завршио меч са једним кошем мање уз чртири скока и пет асистенција, али је у финишу меча постигао одлучујући погодак за победу. Одлично су их пратили и Kалдвел Поуп и Гордон убацивши по 15 поена.
У екипи Јуте најефикаснији је био Александер Вокер који је постигао 27 поена, Бизли и Хортон Такер су додали по 19, а Олиник 18 поена, али нису успели да избегну пораз.
Денвер је добро ушао у меч на свом паркету и добио прво полувреме, али су гости у трећој четвртини успели да се врате, чак у неколико наврата дођу и до минималне предности и уведу меч у неизвесну завршницу.
Ипак у самом финишу Денвер је опет преузео иницијативу, а Џамал Мари је за крај оверио победу домаћина.
Денвер је тренутно четврти на табели Запада са 16 победа и 10 пораза, док је Јута девета са скором 15:14.
Јако добру партију пружио је и Алексеј Покушевски у поразу Оклахоме на гостовању против Кливленда (110:102). Млади Србин је забележио дабл-дабл од 16 поена и 14 скокова, а додао је и пет асистенција на свој конто.
Кливленд је славио иако није имао најефикаснијег играча на мечу. Добро су расподелили поене, па су чак петорица имала двоцифрен учинак, а најефикаснији био Зек Лверт са 22.