Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија

Партизан срушио шампиона Европе – победа из снова за прекид црне-серије!

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Анадолу Ефеса резултатом 82:79 (14:10, 14:27, 25:17, 29:25) у 14. колу Евролиге као домаћини у београдској Арени. Црно-бели су се коначно вратили победама после серије пораза како у Евролиги тако и у АБА лиги.
После низа од шест пораза, Партизан се вратио на најбољи могући начин, победом над актуелним шампионом Евролиге!
Од самог почетка црно-бели су се храбро борили и показивали огромну жељу иако нису бриљирали ни одбрана ни напад. Уследили су проблеми у другој деоници када се турски тим потпуно пробудио и кренуо да користи сваки напад.
Имали су кошаркаши Ефеса девет поена предности, али је одбрана Партизана подигнута на виши ниво у другом полувремену. евероватну енергију показали су Матијас Лесор и Данте Егзум.
Упркос томе што је Родриг Бобуа убацио до краја чак 30 поена и Анте Жижић 20, у кључним тренуцима у самој завршници важну тројку Џејмс Нанели.
Кевин Пантер капитенски је подигао енергију и самопоуздање екипи у другом полувремену када је везао неколико сјајних напада, а до краја је постигао 18 поена као и Нанели и Егзум.
Драматична је била завршница утакмице у Београду јер је на око 15 секунди до краја Партизан имао четири поена предности, када је Ефес уписао лаке поене. Мицић је потом послао Нанелија на линију слободних бацања, а потом је поново турски тим лако и брзо постигао тројку.
Пантер је ставио тачку после два успешна слободна бацања. Ефесу је остало три секунде до краја, али се добро поставила одбрана црно-белих која турској екипи није ни дозволила да изведе лопту.
Победа над Ефесом је пета победа Партизана од почетка Евролиге, а београдском тиму сада може да падне камен са срца посебно због тога што је изборен тријумф после тешке и напете завршнице.
Црно-бели су претходно низали поразе у утакмицама у којима су у завршници имали и предност или били близу преокрета.
Жељко Обрадовић Партизан - Sputnik Србија, 1920, 11.12.2022
Нови пораз црно-белих: Партизан пао после драме у Стожицама!
22:23 16.12.2022
40’ – Крај! Партизан победио шампиона Европе
Данстон погађа и црно-бели имају само поен предности. Нанели када је најважније погађа тројку! Ово је био кључан напад за црно-беле!
Брзе поене даје турски тим. Одмах потом праве и фаул, Васа затим и други заредом и шаље Нанаелија на линију слободних бацања. Драма достиже врхунац јер Ефес погађа тројку!
Пантер прецизан оба пута са линије слободних бацања! – 82:79
22:12 16.12.2022
39’ – Драматично
Одбранио се Партизан, али потом губи лопту и Ефес уписује лаке поене. Егзум се пробија и враћа четири поена предности. – 75:71.
22:09 16.12.2022
38’ – Егзум!
Жижић уписује лаке поене, а Егзум прави грешку у корацима. Међутим брани се Партизан, а онда Егзум погађа под фаулом! – 73:69.
22:06 16.12.2022
37’ – Води Партизан
Јако важан шут погађа капитен Пантер! – 70:67.
22:04 16.12.2022
36’ – Партизан је будан!
Коначно Нанели погађа прву тројку после прве четвртине! Води Партизан! – 68:67.
35’ – Напето!
Васа из велике даљине погађа тројку, а онда Лесор сјајан на закуцавању. Коначно је Бобоа промашио! – 65:67.
22:02 16.12.2022
34’ – Пантер чува Партизан
Пантер прецизан после дефанзивног скока Трифуновића. Ефес не користи напад, добро се одбранио Партизан, а онда је Мицић направио фаул – 63:64.
21:57 16.12.2022
32’ – Боре се црно-бели
Нанели погађа за два поена! Међутим, не маши Бобоа...
Егзум наставља серију добрих напада Партизана, а Папапетру шаље Мицића на линију слободних бацања– 57:61.
21:53 16.12.2022
31’ – Почиње последња деоница
Бобоа је остао сам и љути Жељко Обрадовић одмах тражи тајм-аут – 53:54.
21:50 16.12.2022
30’ – Вратио се Партизан!
Мицић погађа тројку преко Ледеја, а онда Пантер уписује поене уз фаул Жижића. Партизан је смањио предност Ефеса на само два поена! Турски тим губи лопту, а онда црно-бели добијају три слободна бацања.
Егзум погађа сва три пута, а Бобоа погађа на самом крају четвртине – 53:54.
21:44 16.12.2022
29’ – Лесор!
Добра секвенца црно-белих! Лесор је највише заслужан за то што се Партизан приближио на минус пет – 44:49.
21:42 16.12.2022
28’ – Не може Партизан да се приближи
Пантер краде лопте и уписује поене, али онда Егзум прави фаул. – 40:49.
21:41 16.12.2022
26’ – Нема тројке
Ледеј остаје потпуно сам, али маши шут за три. – 38:46.
21:34 16.12.2022
24’ – Лесор погађа и прави фаул
Карактеристично у свом стилу Лесор уписује лаке поене закуцавањем, али потом када је Партизан могао да се врати Матијас прави фаул у нападу. – 34:41.
21:33 16.12.2022
23’ – Партизан и даље у заостатку
Још једном је прецизан Ледеј, али лоше се бране црно-бели – 32:41.
21:30 16.12.2022
21’ – Почиње трећа деоница
Ледеј отвара трећу четвртину, али Бобуа уписује 15. поен – 30:39.
21:13 16.12.2022
20’ – Крај првог полувремена
Лесор је уписао своје прве поене, а за крај деонице Мицић погађа уз звук сирене – 28:37.
21:09 16.12.2022
18’ – Буди се Пантер
Нанели је прецизан са линије слободних бацања и прекида низ промашаја Партизана. Егзум прави фаул над Мицићем. Коначно, прве поене уписује капитен црно-белих Кевин Пантер, али лоша одбрана и много простора за Жижића – 24:30.
21:04 16.12.2022
17’ – Партизан стао
Смаилагић губи лопту и прави прекршај! Ефес има све већу предност– 18:26.
21:03 16.12.2022
16’ – Партизан стао
Жижић погађа са линије слободних бацања и повећава предност турског тима. Егзум не погађа за три – 18:23.