Детаљ са првог вечитог дербија у Евролиги између Црвене звезде и Партизана - Sputnik Србија

Партизан и Звезда прошли драму па победили! Нестварна два тријумфа за српске клубове

Кошаркаши Партизана савладали су Фенербахче у 15. колу Евролиге резултатом 73:72 у новој драми. Кошаркаши Црвене звезде такође су у неизвесној завршници уписали нову евролигашку победу против Олимпијакоса резултатом 90:86.
У споријем и слабијем ритму Партизан је отворио утакмицу, у првој деоници нарочито се мучио са одбраном.
Друга деоница донела је много бољу игру црно-белих који су на старту напали и успели скоро три минуте да одоле нападу турског тима.
Имао је Партизан четири поена предности, Фенер је био декоцентрисан и послао кошаркаше београдског тима много пута на линију за слободних бацања.
Међутим, успели су играчи турског тима да се уздигну после прве тројке коју је погодио Вилбекин и да прво полувреме заврше за малим вођством.
У трећој деоници успео је Фенер да стигне и до двоцифрене предности од 11 поена, али нису одустали црно-бели. Успели су да смање разлику на шест поена и оставе шансу за последњу деоницу.
Као по обичају ове сезоне, улазимо у драму у последњих десет минута, црно-бели се враћају поенима Лесора, а онда када је најважније на минут и по до краја у игру улази Алекса Аврамовић који игра прву утакмицу у сезони, а чија су слободна бацања одлучила победника.
Партизан је одбранио последњи напад, а Кевин Пантер ухватио је лопту после неуспешних слободних бацања Анђушића и тиме је стављена тачка на драму.
Најефикаснији играч код црно-белих био је Пантер са 12 поена и пет скокова, а исти број поена уз скок мање уписао је Лесор.
Вилбекин је са 14 поена, два скока и две асистенције био најбољи играч на мечу.
Кошаркаши Црвене звезде у утакмицу су ушли снажно и деловали су сјајно на терену, али како је време одмицало попуштала је одрана, а Олимпијакос подизао ниво игре.
Ушли су потом црвено-бели у серију од девет поена, разигран је био Немања Недовић, али на крају прве деонице водио је грчки тим.
Стигао је Олимпијакос до десет поена предности и деловао разиграније на крају првог полувремена, али је у трећој четвртини уследио преокрет!
Невероватни Филип Петрушев није машио тројке и потпуно је разбудио црвено-беле да би на пред последњу деоницу Звезда отишла на паузу са више самопоуздања и енергије.
Могла је Звезда да се ослони поново на сјајног Луку Вилдозу који је у најважнијим моментима играо најбоље, на шта је већ навикао екипу, а одлично га је пратио Немања Недовић.
Ларенцакис је погодио важну тројку за увођење завршнице у драму, али Лука Вилдоза је са линије слободних бацања био довољно сигуран и донео Звезди победу.
Звездин Аргентинац био је најефикаснији играч како у свом тиму тако и на мечу са 21 поеном, четири скока и осам асистенција. Вилдозу је пратио сјајни Петрушев са 14 поена, три скока и асистенцијом.
У грчком тиму најбољи је био Блек са 14 поена и шест скокова.
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 22.12.2022
Српски џин међу америчким Лилипутанцима
21:54 22.12.2022
АТИНА 40' – Крај! Победа Црвене звезде! 90:86
Са линије пенала погађа Блек, Вилдоза не успева да погоди за три! Слукас промашује и шаље Вилдозу на слободна бацања који погађа и доноси црвено-белима велику победу!
21:45 22.12.2022
АТИНА 39' – Драма! 86:82
Петрушев прави непотребан фаул у нападу, док Слукас не успева да погоди за изједначење. Папаниколау послао је Вилодзу на линују слободних бацања, а Аргентинац повећава прендост Звезда.
Међутим, у драму уводи Ларенцакис. На другој страни поентира Добрић
21:40 22.12.2022
АТИНА 38' – Топи се предност Звезде 82:79
Лазић је направио пети фаул и излази из игре. Добрић фаулира Блека који погађа са линије слободних бацања.
Вилдоза не користи напад из велике даљине лопта само качи обруч, док на другој страни погађа Везенков.
21:36 22.12.2022
АТИНА 37' – Вилдоза држи Звезду 82:75
Олимпијакос смањује предност Звезде поенима са слободних бацања Блека. Вилдоза у правом тренутку погађа тројку.
21:29 22.12.2022
АТИНА 35' – Брз ритам 78:70
Тројку погађа Ларенцакис, Митровић губи лопту.
21:26 22.12.2022
АТИНА 34' – Невероватан је Петрушев 76:65
Ларенцакис стиже до лаких поена, а још једну тројку погађа невероватни Петрушев.
21:25 22.12.2022
АТИНА 33' – Сјајни црвено-бели 73:63
Звезда није добро организовала напад, а Марковић потом прави фаул. Уз звуке сирене Добрић погађа тројку и црвено-бели стижу до двоцифрене предности.
21:21 22.12.2022
АТИНА 31' – Почиње последња деоница 68:62
Вилодза на старту последње деонице прави четврти фаул.
21:18 22.12.2022
АТИНА 30' – Крај треће деонице, води Звезда 65:62
Феноменални Петрушев погађа нову тројку и одмах потом уписује и сјајну рампу! Вилдоза уз звук сирене погађа за крај треће деонице.
21:15 22.12.2022
АТИНА 29' – Води Звезда! 61:60
Митровић погађа за вођство Звезде!
21:14 22.12.2022
АТИНА 28' – Одлична Звезда 60:59
Петрушев погађа за три поена! Звезда се одбранила и има само поен заостатка за грчким тимом.
21:11 22.12.2022
АТИНА 27' – Тројка Лазића! 59:56
Кенан маши шут за три, а потом је мало фалило да Звезда изгуби лопту. Имали су црвено-бели среће јер је лопта побегла Везенкову.
Лазић остаје сам на шуту за три и погађа!
21:05 22.12.2022
АТИНА 24' – Враћа се Звезда 51:49
Одлично је скочио Петрушев, а потом Вилодза погађа прву тројку. Папаниколау не успева да узврати.
21:02 22.12.2022
АТИНА 22' – Боље делује Звезда 49:45
Фал се закуцава у Митровића и поентира. Звезда је агресивнија у одбрани, а Вилдоза не успева да погоди за три.
21:00 22.12.2022
АТИНА 21' – Почела је треће деоница 47:43
После промашаја Недовића, Вилдоза поенима отвара трећу деоницу.
20:50 22.12.2022
ИСТАНБУЛ 40' – Крај! Велика победа Партизана! – 73:72!
После промашаја Ледеја, Папапетру се изборио за лопту, није погодио, али је изнуди фаул Пјера.
Аврамовић са линије пенала доноси ново изједначење! Партизан брани последњи напад Фенера, а Аврамовић је фаулиран на три секунде до краја!
Алекса не користи прво слободно бацање, али друго погађа!
Партизан се брани и побеђује у Истанбулу!
20:43 22.12.2022
АТИНА 20' – Крај првог полувремена 45:41
Много проблема је Звезда имала у одбрани. У три напада Олимпијакос је погодио три тројке и повећао предност. Ипак, у последњим минутима буде се црвено-бели и смањују разлику серијом од осам поена.
20:40 22.12.2022
ИСТАНБУЛ 39' – Изјендачење – 70:70!
Сјајно се одбранио Папапетру, а на минут и по до краја Ледеј доноси изједначење!
20:36 22.12.2022
ИСТАНБУЛ 38' – Драма, води Фенер – 68:66
Џекири је направио пети фаул и мора да напусти паркет!
Егзум доноси ново изједначење, али Калатаес враћа предност турском тиму.
После промашаја Ледеја, лопта остаје за Партизан јер ју је Фенер испутио. Егзум је после петог фаул завршио утакмицу.
20:35 22.12.2022
АТИНА 18' – Звезда у проблему 42:30
Трећом тројком Слукас доноси грчком тиму двоцифрену предност.