Партизан се с победом враћа из црно-белих Лакташа

© Фото : АБА лига / Игокеа / Марија ВурунаПартизан Лакташи
Партизан Лакташи - Sputnik Србија, 1920, 25.12.2022
Кошаркаши Партизана су савладали Игокеу у 12. колу АБА лиге на гостујућем терену резултатом 96:85.
Црно-бели су остварили тријумф пред великим бројем својих присталица које су са задовољством испратиле десету победу у такмичењу.
Екипа тренера Жељка Обрадовића је озбиљну разлику стекла већ у првој четвртини коју је завршила са десет поена вишка у односу на ривала.
До полувремена Игокеа је успела да успори ритам гостију, у трећој је чак успела да смањи разлику за два поена и уследила је занимљива последња деоница.
© Фото : АБА лига / Игокеа / Марија ВурунаДанте Егзум
Данте Егзум - Sputnik Србија, 1920, 25.12.2022
Данте Егзум
На три минута до краја Игокеа се вратила на свега три поена заостатка, али је тројком Џејмса Нанелија и украденом лоптом за лако полагање Кевина Пантера Партизан избегао неизвесну завршницу.
Најефикаснији у црно-белом тиму био је управо Нанели са 18 поена, Пантер је додао 15, Матијас Лесор 14, а Урош Трифуновић 12.
На другој страни бриљантан је био Брајант Крофорд са 26 поена, док је Стефан Ђорђевић убацио 22.