Енглези не праштају лидеру: „Изневерио си своју земљу“

© AP Photo / Kirsty WigglesworthХари Кејн
Хари Кејн - Sputnik Србија, 1920, 26.12.2022
Премијер лига је настављена после месец дана паузе због Светског првенства, а част да отворе 17. коло имали су Брентфорд и Тотенхем који су поделили бодове у сјајном локалном дербију (2:2).
Ипак, све је протекло у знаку једног човека, нападача Тотенхема Харија Кејна, који је наишао на ружан пријем од стране навијача Брентфорда.
Љубитељи лондонског тима још не могу да капитену репрезентације опросте промашај у четвртфиналу Мундијала са беле тачке против Француске, због кога је Енглеска елиминисана на крају.
© AP Photo / Christophe EnaЕнглеска - Француска
Енглеска - Француска - Sputnik Србија, 1920, 26.12.2022
Зато су приликом сваког контакта нападача с лоптом викали Кејну:
„Изневерио си своју земљу“.
Појединци су чак потенцирали чињеницу да би њихов љубимац Ајван Тони погодио тај чувени пенал и тиме додатно провоцирали звезду Тотенхема.
А чињеница је и да је Тони најбољи пеналџија у Премијер лиги.
Хари Кејн
Некадашњи везиста Евертона Лион Осман бранио је Кејна и изразио наду да ће капитен Енглеске пронаћи менталну снагу да преброди тренутну ситуацију.

„Када год Хари Кејн промаши шансу током утакмице, њега то не дотиче. Зна да ће доћи следећа прилика. То је јак знак самопоуздања и показује да се не либи да преузме одговорност за све што следи", оценио је Осман.

Такав став није се одразио на партију нападача Певаца који је ипак успео да се упише у стрелце у 65. минуту и започне преокрет свог тима.
Претходно је Брентфорд повео головима Јанелта у 15. и Тонија у 54. минуту, а коначних 2:2 поставио је Данац Хојберг у 71. минуту.