Јокић поново вансеријски шутирао, али саиграч га уништио – Срби изгубили у драми

© AP Photo / Jeff ChiuНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 29.12.2022
Никола Јокић, српски кошаркаш, поново је био незаустављив, али Денвер је претрпео пораз од Сакрамента резултатом 127:126. Нагетси су после четири везане победе у драматичној завршници ипак испустили пети тријумф.
Вансеријске партије пружа Никола Јокић, а против Сакрамента овога пута бројао је до 40 поена, седам скокова и сест асистенција.
Мало је фалило да српски ас буде херој и одлучи победника утакмице, али Нагетси нису имали среће у последњем минуту.
Кошаркаши Деневера водили су током готово целе утакмице, све до нешто више од минут до краја када су Дерон Фокс и Малик Монк ушли у серију од шест поена и преузели вођство. Изједначење је донео ко други него Јокић.
Кристијан Браун је погодио после Домантаса Сабониса и обезбедио продужетке, али онда је уследила велика и несхватљива грешка Јокићевог саиграча Кентевијуса Колдвела Поупа.
На мање од секунд до краја утакмице Поп је направио фаул над Монком и послао га на линију за слободна бацања. Да жал Денвера буде још већи Монк је једно слободно бацање промашио, па су Нагетси изгубили са пола коша разлике.
Српски ас био је убедљиво најефикаснији играч како у свом тиму тако и на утакмици, док је Монк предводио Сакраменто са 33 поена , два скока и три асистенције.
Драма се одвијала и на утакмици Атланте и Бруклина који је славио резултатом 108:107, а Богдан Богдановић одиграо је добру партију и уписао 14 поена уз три скока и две асистенције.
Најважније поене постигао је када је убацио тројку на три минута до краја меча и смањио вођство Бруклина, а потом је изједначење на минут и по до краја Ерон Холидеј. Међутим, труд је пао у воду јер је најефикаснији у екипи Атланте Дежонте Мареј промашио шут за победу.
Мареј је имао 24 поена , девет скокова и осам асистенција, али Атланта није умела да се избори Кајри Ирвингом и Кевином Дурентом који су обележили меч са 28 и 26 поена.