Кошаркаш Црвене звезде Филип Петрушев - Sputnik Србија

Звезда држала Барселону у шаци, па све просула после луде Миротићеве тројке

Кошаркаши Црвене звезде били су на корак од великог резултата и победе над Барселоном, али су готово добијену партију просули у завршници меча. Никола Миротић дао је немогућу тројку у последњој секунди четврте четвртине за продужетак. Гости су на крају славили после преокрета и победе у продужетку - 99:94 (84:84).

Питање је и да ли је Миротић чак нагазио аут-линију пре те тројке којом је изборио продужетак за свој тим. Делује да јесте...

За сваку похвалу је што није на ружан, већ на миран начин прославио тај невероватан погодак.

Немања Недовић и Филип Петрушев убацили су по 24 поена, одиграли су бруталну утакмицу, али Никола Миротић је вечерас одлучио победника. Дао је тројку за продужетак, убацио је слободна бацања у продужетку.

Звезда је лако могла до победе на овој утакмици, само је једна одбрана и један фаул недостајао, али се Миротић измигољио и погодио. После тога је Звезди у продужетку било јако тешко да дође до победе.
Није помогло црвено-белима ни то што је Шарунас Јасикевичујус искључен на старту продужетка. Барселона је овај меч добила на квалитет, али и огромно искуство.
Филип Петрушев доминирао је читавим током меча, Звезда је водила и 10 разлике на старту последње четвртине, али се испоставило да није имала довољно концентрације да приведе меч крају.
Тежак пораз за црвено-беле. Посебно знајући да се вечерас и Аргентинац Лука Вилдоса повредио.
На крају 2022. године гледали смо једну од најбољих утакмица у протеклих 365 дана.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
21:21 30.12.2022
У последњих 60 секунди Црвена звезда заостаје два поена - 94:96.
21:17 30.12.2022
4' – Барса води
Тесан је резултат у продужетку, Барселона води два разлике - 90:92. И имаће Хигинс два слободна бацања. Погодио је оба покушаја - 90:94.
21:12 30.12.2022
2' – Добрићева тројка
Добрићева тројка у јако важном моменту, Звезда у заостатку - 89:90
21:10 30.12.2022
2' – Искључен је Јасикевичијус
Хигинс је погодио тројку на невероватан начин, а онда је Јасикевичијус искључен - 86:87
21:09 30.12.2022
1' – Техничка Јасикевичијусу
Недовић је погодио за 85:84
21:08 30.12.2022
Продужетак
Миротић је погодио са девет метара у последњој секунди четврте четвртине.
21:07 30.12.2022
Миротић је погодио немогућу тројку!
Немогућа тројка Миротића у последњој секунди - 84:84! Играће се продужетак!
11 секунди до краја
Хигинс је промашио, а онда је лопта дошла до Марковића који је фаулиран - 81:79. Погодио је једно слободно бацање, а онда је направио фаул.
20:55 30.12.2022
Добрић је промашио, а онда је Недовић фаулиран. Имаће два слободна бацања.
20:53 30.12.2022
39' – Изједначење!
Погодио је сада и Шанли и нерешено је - 79:79. Невероватно како се истопила Звездина предност
20:52 30.12.2022
39' – Још једна тројка Абринеса
Повезао је Абринес још једну тројку, држи Барселону у игри и сада је 79:76
20:51 30.12.2022
38' – Сјајан кош Митровића
Звезда води са 79:71 на три минута до краја утакмице!
20:46 30.12.2022
37' – Неизвесно у Пиониру
Барселона је губила 10 разлике и успела да се врати у утакмицу па сда касни само четири поена - 75:71
20:41 30.12.2022
36' – Абринес везао две тројке
Барселона је везала две тројке а погодио их је Абринес, па су гости направили серију 8-0. Резултат је 72:68
20:36 30.12.2022