Крајиновић елиминисан у Индији

© Sputnik / Лола ЂорђевићФилип Крајиновић
Филип Крајиновић - Sputnik Србија, 1920, 05.01.2023
Филип Крајиновић, српски тенисер поражен је у четвртфиналу турнира у Пунеу од Бенжамина Бонзија, француског играча, резултатом 6:7, 4:6.
Од старта меча Филип Крајиновић суочио се са проблемом јер је противник имао брејк лопту. У наредном сервису гему српског тенисера Бонзи је поново имао две шансе да му одузме сервис, али поново је Филип успео да изједначи резултат.
У шестом гему Франуцз је имао чак три везане прилике за брејк, али Филип је успео да одигра сконцентрисано и још једном сачува сет. У осмом гему Филип није одолео нападу противника и допустио је брејк, али је потом успео да узврати истом мером и то после прве шансе.
Преломио је тај-брејк у којем је у завршници много сигурнији и смиренији био Бонзи.
Крајиновић је лоше отворио други сет, а може се рећи и да је тај уводни гем био преломни моменат јер је у потпуности исцрпео српског тенисера.
У гему је одиграно чак 17 поена, Филип је спасио три брејк лопте, али је на крају поклекао и у минусу почео сет.
Видело се да је Крајиновић у великом паду, препустио је нови брејк , али трачак наде се појавио када је у четвртом гему успео да једном одузме сервис ривалу.
Није могао дуго да се радује јер је Бонзи направио нови брејк, а Филипово реванширање у осмом гему донело је само минималну утеху.
У полуфиналу турнира у Пунеу Бонзи ће играти против Ботика Ван де Заншулпа.