Јокић играо, па уживао у тимској игри Денвера и разбијању Клиперса

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 06.01.2023
Денвер Нагетси су на крилима тимске игре разбили Лос Анђелес Клиперсе резултатом 122:91, у мечу у којем њихова прва звезда Никола Јокић коначно није морао много да се троши.
Чак седморицу кошаркаша са двоцифреним учинком имали су Нагетси и то је проузроковало да двоструки узастопни МВП Никола Јокић буде мање присутан на терену.
Неретко, незаустављиви Сомборац зна у игри да проведе и по 40+ минута, што овога пута није био случај.
Јокић је одиграо пола меча, уписао 24 минута, постигавши 12 поена (4/8 шут из игре), имао је шест скокова и девет асистенција, док је другу половину уживао у рапсодији и тимској игри и убедљивом тријумфу свог тима.
Питање победника у двобоју Денвера и Лос Анђелес Клиперса решено је практично већ после уводне деонице, када су изабраници Мајкла Мелоуна отишли на великих „плус 17“ поена, с обзиром на то да је на сату у Колораду био исписан резултат 32:15.
До наставка и одласка на велики одмор та предност је била још већа - 66:32.
Такав развој ситуације у "Бол арени" проузроковао је да тренер Мелоун коначно може мало да одмори свог најбољег кошаркаша око којег се у потпуности врти игра Нагетса.
Денвер је до тријумфа предводио Џамал Мареј са 18 поена, а још шесторица кошаркаша имала су двоцифрен број постигнутих поена. Мареја је пратио Боунс Хајленд са 16 поена, док је одличну партију пружио Словенац Влатко Чанчар.
Он је забележио дабл-дабл, 15 поена и 12 скокова уз једну асистенцију за скоро 27 минута проведених на паркету.
Двоцифрени уз били још: Гордон (13 поена), Ннаји (13), Јокић и Портер Џуниор.
После убедљивог тријумфа од чак 31 разлике, Денвер се поново изјендначио на врху Западне конференције са Мемфисом, те обе екипе имају учинак од 25 победа и 13 пораза.
НБА резултати
Орландо - Мемфис 115:123
Далас - Бостон 95: 124
Хјустон - Јута 114:131
Денвер - Л. А. Клиперс 122:91
Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија, 1920, 05.01.2023
Партизан тројкама нокаутирао Монако – „стотка“ у Београду!
Владимир Петровић - Sputnik Србија, 1920, 05.01.2023
Владимир има намеру да промени историју – за Спутњик открива зашто напада чудесан рекорд