Светско првенство отворено победом Француске над домаћином

© AFP 2023 / JANEK SKARZYNSKIФранцуска-Пољска
Француска-Пољска - Sputnik Србија, 1920, 11.01.2023
Светско првенство у рукомету отворено је победом репрезентације Француске над селекцијом домаћина Пољске резултатом 26:24.
Селекције групе Б отвориле су Светско првенство, а меч је стартовао прилично уједначено.
Пољаци су успели да се врате после два гола заостатка, али од изједначења у 15. минуту као да су стали, док су Французи знатно појачали ритам. Имали су Французи и три гола предности, да би се Пољска приближила на крају првог полувремена на само гол заостатка.
Рукометаши Француске поново су боље отворили полувреме, али опет су се вратили Пољаци и стигли до изједначења.
На 12 минута до краја утакмице резултат је био изједначен, али Французи дају три гола за три минута и боље улазе у завршницу првог сусрета на Светском првенству. Пољаци су успели да смање предност, али Француска је појача одбрану,а на другој страни постигла још један погодак.
Најефикаснији у тиму Француске био је Мем са шест погодака, али је највећу разлику направио сјајни голман Жерар који је уписао чак едвет интервенција.
У тиму Пољске са шест погодака најбољи је био Шићко.
У групи Б са репрезентацијама Француске и Пољске налазе се још и селекције Саудијске Арабије и Словеније.
► Погледајте нову епизоду емисије Миљанов корнер.