Рукометаши Србије - Sputnik Србија

Додић давао такт Орловима, Ђорђић разбио Алжир на старту Светског првенства

Рукометаши Србије отворили су Светско првенство на успешан начин победом над Алжиром у Катовицама резултатом 36:27 (16:13). Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Орлови можда нису одиграли до краја како знају, али су били довољно добри да на прави начин започну такмичење. Селектор Тони Ђерона је ротирао и покушао да пружи шансу што већем броју играча.
На полувремену је наш тим водио са 16:13, а у том моменту су голгетерски тим водили Ђорђић и Илић са по четири поготка.
Важан моменат био је увођење Додића који је повезао редове нашег тима и са њим на терену Орлови су изгледали прилично опасни.
Када је Воркапић заменио Радивојевића у другом полувремену на десном крилу показао је колико је квалитетан, допринео је са неколико голова и наметнуо се селектору Ђерони.
На све се надовезао и сјајни Марсенић и Србија је на прави начин стартовала првенство Света које се одржава у Пољској и Шведској.
Ђорђић је дао осам голова, Марсенић девет, а Цупара је имао 11 одбрана.
Хрватска - Египат 22:31 (12:16)
Норвешка - Северна Македонија 39:27 (18:11)
Србија - Алжир 36:27 (16:13)
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
21:55 13.01.2023
60 – 36:27!
Крај утакмице!
21:49 13.01.2023
55' – 32:24
Сјајно игра Додић током целе утакмице, потпуно даје такт игри нашег тима.
21:46 13.01.2023
52' – 29:23
Србија мало заспала па је после гола Ђорђића примила гол из брзог центра.
21:43 13.01.2023
49' – 27:21
Сада смо већ ушли у фазу утакмице у којој Орлови приводе крају посао, јасно је већ сада да ће доћи до победе на овој утакмици.
21:35 13.01.2023
44' – 25:19
Воркапић лети по терену откако је ушао уместо Радивојевића, сад је био прецизан после контранапада. Врло је брз.
21:33 13.01.2023
42' – 24:19
Ђорђић бомбардује голмана Алжира, за њега нема одбране.
21:30 13.01.2023
38' – 22:17
Воркапић јако сигуран са крила, погодио је са веома тешког места. Потом и сјајна контра и Илић даје гол.
21:27 13.01.2023
36' – 19:16
Гол Воркапића са десног крила, недостајала је активност са тог дела. Јако битно.
21:24 13.01.2023
33' – 17:15
Додић је донео гол нашем тиму са играчем мање и тако наставио да игра у врхунском ритму, а има само 19 година!
21:23 13.01.2023
31' – 16:14
Почело је друго полувреме, а одмах је наш тим добио искључење. Важно је да се издржи овај период. Алжир брзо стиже до гола и кажњава све.
21:06 13.01.2023
30' – 16:13, полувреме!
На полувремену Србија води три разлике, солидно прво полувреме када се све сабере и одузме. Може и боље, али и горе од овога. Илић и Ђорђић дали су по четири гола.
20:59 13.01.2023
27' – 15:12
Додић је повезао наше редове, а Борзаш показао колико снажан ударац поседује.
20:55 13.01.2023
22' – 13:10
Додић је ушао у игру на позицију средњег бека и одмах је Србија заиграла течније у нападу. Марсенић је поново добио лопту.
20:52 13.01.2023
20' – 11:9
Кукић за Марсенића и сјајан гол за наш тим.Коначно једна баш течна акција Србије. А онда Кемуш добија два минута искључење.
20:50 13.01.2023
18' – 10:9
Орбовић је ушао у игру и опалио и погодио. Са друге стране Цупара наставља са добрим одбранама. Али, биће нови петерац за Алжир.
20:46 13.01.2023
15' – 8:8
И даље се Србија мучи, Алжир је осетио да може да игра против Орлова и зато је резултат 8:8. Ђорђић на квалитет доноси голове.
20:44 13.01.2023
13' – 7:6
Не користе наши контранападе, а са друге стране Алжирци користе и зато је само један гол предности за Орлове.
20:39 13.01.2023
6' – 6:4
Ђорђић игра одлично за сада, користи добар шут, а одбрана није баш на неком завидном нивоу за сада.
20:37 13.01.2023
6' – 5:3
Алжирци се враћају, користе играча више и смањују на 4:3. Важно је да се Орлови што пре одлепе резултатски. Вејин погађа!
20:36 13.01.2023
5' – 4:1
Ђорђић је сјајно решио напад, скок шут и воде наши убедљиво. Потом искључење Пешмалбека, два минута.