Рукометаши Србије - Sputnik Србија

Орлови нису могли без одбране, Немци им нанели први пораз

Рукометаши Србије поражени су од Немачке у другом мечу групе Е Светског првенства са 34:33. Орлови су играли солидно у нападу, али одбрана је овога пута била далеко испод потребног нивоа. Меч сте могли да пратите уживо у текстуалном преносу на Спутњику.
Орлови су се добро супротставили фавориту, али им је недостајало концентрације, голманских одбрана и боље дефанзиве да ураде нешто више на овој утакмици. Голман Немачке Бирлем био је одличан на овом мечу и зауставио је неке веома важне шутеве. Кукић је био најефикаснији са седам, а Богдан Радивојевић је додао пет голова.
Тек у последњем минуту и последњем нападу Србија је дошла до 34:33, али је до краја остало још само 10 секунди и Немци су сачували тријумф.
Сада Србија има једну победу и један пораз на Светском првенству, а наредни меч играће против Катара.
Било је добрих момената у нашој игри, користили смо крила, играли разноврсно у нападу, али све то би падало у воду лошом одбраном.
Невероватан број голова Немци су дали у првим секундама напада, брзим центром су често кажњавали то што се наши репрезентативци нису враћали на време у дефанзиву.
Голмани Цупара и Бомашатар нису блистали, али су често остављани у ситуацијама у којима је јако тешко било шта и урадити.
Немачки средњи бек Кнор направио је разлику на овом мечу и био је нерешива енигма за одбрану Србије.
Орловима сада преостаје да се спреме за Катар и пробају да пренесу неке бодове у наредну фазу.
Меч сте могли да пратите на Спутњику.
19:34 15.01.2023
Крај - 34:33
Последњи минут
Орбовић је дао гол на 10 секунди пре краја
19:32 15.01.2023
34:32 за Немачку. Пропустили су Орлови много шанси.
19:25 15.01.2023
55' – 30:33
Примили смо сада гол са играчем више, једноставно не можемо да зауставимо немачке нападе.
19:19 15.01.2023
51' – 30:32
Милосављевић је донео важан гол, можда је ово шанса да се направи нешто више.
19:13 15.01.2023
46' – 28:30
Илић сјајно шутира седмерце, Додић организује игру, у игри су Орлови.
19:08 15.01.2023
43' – 25:28
Ушао је Додић у игру и постигао леп гол. Морамо боље у одбрани, то се понавља од првог до овог минута.
19:03 15.01.2023
39' – 21:26
У овим моментима се распала игра наше репрезентације, Гола је постигао гол са позиције пивота, а још смо зарадили и искључење.
19:00 15.01.2023
36' – 20:23
Колико год добро Орлови одиграли у нападу, све се то врло брзо проспе јер се Немци телепортују и дају нам гол за неколик секунди. Одбрана и враћање у одбрану за сваку анализу...
18:57 15.01.2023
34' – 19:20
Ево једне добре одбране и одмах је све много лакше. Кукић је погодио. Али одбрана се и даље споро враћа и то нас много кошта. Абутовић је добио искључење два минута.
18:54 15.01.2023
31' – 16:18
Почело је друго полувреме и то лошим нападом Србије и то са играчем више. Потом и Немци долазе до гола.
18:37 15.01.2023
Полувреме - 17:19!
Резултат није лош с обзиром на одбрану која није била баш на нивоу. Радивојевић је енергијом и головима дигао нашу репрезентацију. Имамо шансу за преокрет.
18:35 15.01.2023
29' – 16:18
Разиграо се Радивојевић, доноси голове са десног крила и то је одлично по Орлове.
18:31 15.01.2023
26' – 14:16
Бомаштар је почео да брани, Борзаш је дао гол и одмах то све изгледа оптимистичније.
18:25 15.01.2023
22' – 11:15
Не памти се оваква утакмица да Србија један напад не успева да одбрани. Али, Немци за сада пробијају одбрану без проблема.
18:21 15.01.2023
19' – 10:13
Сада су Немци искористили све грешке наше репрезентације, Орбовић је остао да лежи после фаула у нападу, а Немци су завршили напад цепелином.
18:17 15.01.2023
16' – 10:11
Мертенс наставља да користи шансе које му се указују, Орбовић је одличан у нападу Србије, али Цупара је без одбране и даље. Мало недостаје и среће нашим репрезентативцима.
18:13 15.01.2023
12' – 8:9
Ђорђић се распуцао, добар је у нападу, буши Немце, али наша одбрана не ради никакав посао за сада. Потом погађа и Кукић.
18:11 15.01.2023
10' – 6:8
Ниједан напад наша репрезентација није успела да заустави и зато губи два разлике. Са друге стране Волф брани Марсенићев покушај.
18:09 15.01.2023