„Ватерполо“ у Бергаму и Монте Карлу, две утакмице – 18 голова

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 15.01.2023
Да ли се у Бергаму и Монте Карлу играо ватерполо или фудбал? Ретко се виђају такве утакмице јер је Аталанта надграла Салернитану са 8:2, а Монако Ајачио са 7:1.
Дакле, на две фудбалске утакмице пало је укупно 18 голова.
Аталанта је одржала час фудбала Салернитани, а интересантно је да је после 10 минута игре било 1:1 после голова Боге и Дије.
Али, онда је уследила канонада и до полувремена је било 5:1. Голове су редом давали Лукман, Скалвини, Компмајнерс и Хојлунд, тако да је Салернитана већ тада била нокаутирана.
До краја су голове још дали поново Лукман, па Едерсон и на крају Зортеа за више него убедњивих 8:2.
Слична прича виђена је и у Монте Карлу где је Монако на полувремену водио 5:1, а Висам Бен Једер успео је већ тада да упише хет-трик. Био је стрелац у 21, 28. и 35. минуту, а код другог гола асистент му је био Рус Александар Головин.
До краја меча печат је ставио Брил Емболо са два поготка.