Декијева „ноћна мора“ у 101. минуту продубила проблеме

© Sputnik / Лола ЂорђевићТренер Црвене звезде Дејан Станковић
Тренер Црвене звезде Дејан Станковић - Sputnik Србија, 1920, 17.01.2023
Фудбалери Сампдорије доживели су четврти пораз у последњих пет утакмица и остају и даље у зони испадања са девет бодова, седам далеко од сигурне зоне у Серији А. Екипа Дејана Станковића поражена је на гостовању од Емполија (1:0), а Станковић је био врло љут на судије после свега.
Врхунац драме догодио се у дубокој надокнади меча, у седмом минуту Омар Коли је постигао погодак за 1:1, који је после дуге провере ВАР системом поништен, па је Сампдорија у 101. минуту остала без бода због игре руком Манола Габијадинија.
Видело се да је искусни нападач направио покрет руком ка лопти, али је остало велико питање да ли је требало претходно да се досуди пенал за Самп када је баш Габијадини оборен.
Стигао је позив из ВАР собе, после којег је гол био поништен, након чега су уследили бурни простести играча и клупе Сампдорије, јер ако је гол већ поништен, утисак је и да је Сампдорији онда у том случају требало дати пенал, али до тога није дошло.
Судија Алберто Санторо гледао је снимак док су играчи оба тима галамила на њега.
Станковић је био бесан и није скривао фрустрацију према судији после судијског звиждука.
Сампдорија је претпоследња на табели са девет освојених бодова. Проблеми Сампдорије су све дубљи.