Рукометаши Србије - Sputnik Србија

Важна победа Орлова, Милосављев „спустио ролетну“

Рукометаши Србије остварили су веома важну победу у трећој утакмици на Светском првенству. Сусрели су се са Катаром и изашли као победници резултатом 34:24. Утакмицу сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
Самим тим Орлови су обезбедили преношење два бода у наредну рунду такмичења где се формира нова група. Тамо ће Орлови играти против Аргентине, Холандије и Норвешке.
Веома битна ставка је да је на гол Србије коначно стигао Дејан Милосављев и одмах је спустио ролетну, нанизао је гомилу одбрана и Катар није имао решење за овог мастора. Биће он огромно појачање пред наставак турнира. Прве две утакмице на турниру је пропустио због повреде.
Радивојевић и Воркапић одиграли су одличан меч, генерално је селектор Тони Ђерона могао да се увери да има подугачку клупу. Утакмицу су раније због црвених картона завршили Николић и Пешмалбек.
Бриљирао је Богдан Радивојевић са седам голова, од чега пет у првом полувремену, а расположен је био и Воркапић са шест голова. На другој страни Абдулах, Бенали и капитен Мадади постигли су по пет голова.
Немачка и Норвешка су у другу фазу пренеле четири бода, Србија и Холандија по два, док су Катар и Аргентина без бодова. То све значи да утакмица Србије и Немачке може лако да буде и одлучујућа у наредној рунди, под условом да Орлови добију и преостале две утакмице.
Две првопласиране екипе из новоформиране групе избориће пласман у четвртфинале.
КРАЈ - победа Србије - 34:24!
Одличан меч и тријумф Орлова. Следи нова група.
21:51 17.01.2023
55' – 30:21
Готово да је јасно да ће Србија стићи до победе, само се чека коначни резултат. Воркапић се труди да разлика буде што већа.
21:46 17.01.2023
Црвени картон
Још један црвени картон, а добио га је Пешмалбек.
21:45 17.01.2023
50' – 28:18
Сада је Ђорђић наређао неколико голова, снажни су то ударци, а Србија води 28:18.
21:41 17.01.2023
46' – 25:17
Воркапић се распуцао, а Милосављев просто не да Катару да дође до гола.
21:38 17.01.2023
42' – 23:17
Феноменалан гол постигао је Воркапић, Србија игра још боље него у првом делу утакмице.
21:32 17.01.2023
37' – 21:15
Ушао је голман Милосављев и одмах се види колико значи нашем тиму, а Ђорђић је постигао гол на другој страни и Србија има велику предност.
21:25 17.01.2023
32' – 18:14
Орлови успешно отварају друго полувреме, Воркапић је погодио и поново Србија иде на сигурна четири гола разлике.
21:09 17.01.2023
30' – 17:14
Радивојевић је погодио са пенала, Србија иде на одмор са предношћу од три гола. Може се рећи да можемо да будемо задовољни.
21:06 17.01.2023
28' – 16:14
Иако Србија има играча више успева да подигне предност, јако је то битно пред одлазак на одмор.
21:00 17.01.2023
24' – 14:12
Лепеница се разбранио, Катар је почео да топи предност. Опустили су се Орлови и превише.
20:56 17.01.2023
20' – 14:9
Добро је Србија преживела моменте са играчем мање, а онда је Илић погодио са крила и сада је 14:9. Први пут пет голова предности.
20:53 17.01.2023
18' – Црвени картон
Николић је противника ударио у лице и добио директан црвени картон. Штета.
20:47 17.01.2023
15' – 12:8
Радивојевић је погодио, Србија води са два разлике, делује да Орлови држе добар ритам на старту меча и играју разноврсно. Потом још два брза гола, добро све изгледа.
20:42 17.01.2023
10' – 7:6
Наша репрезентација брзо долази до голова, али никако не успева да игра добро у одбрани што је већ прича која се понавља.
20:37 17.01.2023
6' – 4:3
Радивојевић је постигао гол, пре њега Илић, добар старт за наша крила.
20:35 17.01.2023
4' – 2:2
Абадала је расположено ушао у дуел и дао је два гола Цупари. А сада и искључење за наше рукометаше, Орбовић је скривио прекршај.
20:33 17.01.2023
3' – 1:0
Борзаш није успео до гола, али јесте Радивојевић са крила, сјајан потез и нови добар старт за десно крило Орлова.
20:31 17.01.2023
1' – 0:0
Почео је сусрет Србије и Катара, надајмо се да ће Орлови доћи до победе и пренети два бода у наредну рунду.
20:29 17.01.2023