Србија - Норвешка, рукомет, СП - Sputnik Србија

„Орлови“ испустили победу и четвртфинале

Рукометаши Србије забележили су пораз од Норвешке од 28:31 (17:14) у првом колу друге фазе такмичења на Светском првенству. „Орлови“ су тако остали на четвртом месту без шанси да се домогну четвртфинала и пласмана на Олимпијске игре у Паризу 2024. године.
Селекција Тонија Ђероне одиграла је можда и најбоље прво полувреме на целом Мундијалу, али није успела да забележи вредну победу који би нас приближио циљу. Четвртфинале остаје пусти сан јер имамо слабији међусобни скор од Немачке и Норвешке, које имају по шест бодова на врху табеле.
Прво полувреме било је као из снова. Дејан Милосављев је бранио мајсторски, а наш тим кажњавао сваку грешку у одбрани Норвешке. Није много прошло, а Србија се одлепила на два гола прености захваљујући Ђорђићу и Орбовићу који су постигли по три поготка од првих седам нашег тима на почетку.
Онда се средином првог дела „разбранио“ Милосављев, који је у првом полувремену забележио седам интервенција, а наши момци су на другој страни на крилима његових мајсторија повећали предност на четири разлике у 21. минуту.
© AP Photo / Piotr HawalejСрбија - Норвешка, рукомет, СП
Србија - Норвешка, рукомет, СП - Sputnik Србија, 1920, 19.01.2023
Прилазили су Норвежани на два гола заостатка, али им нисмо дали да изједначе, сваки пут је неко сјајно шутирао са дистанце и доводио до лудила навијаче Норвешке. Штета што се у финишу повредио Јовица Николић који је држао предност нашег тима. Орбовић је голом у последњој секунди одвео наш тим на паузу са предношћу 17:14.
И друго полувреме смо отворили сјајно. Милосављев је брзо дошао до десет одбрана, а Србија до пет голова разлике на крилима Орбовића који је теорисао ривала (19:14). Међутим, та предност се невероватно брзо истопила.
Почели смо да срљамо и грешимо, Норвежани се упристојили и направили нестварну серију од 9:3, којом су стигли до првог вођства на мечу у 44. минуту - 23:22. Затим су наши играчи упали у клопку Скандинаваца, правили честе грешке, док су голмани престали да бранем што је Норвешка као искусан тим искористила.
Предност ривала само је расла у последњих 15 минута игре. Норвежани су стигли до својих пет голова предности (29:24) после чега су рутински привели меч крају.
Сагосен и Бартолд су са по пет голова били најефикаснији у победничкој екипи, док су у репрезентацији Србије по пет голова постигли Орбовић, Ђорђић и Радивојевић.
Пласман обезедио Sofascore
Директан пренос могли сте да пратите на Спутњику:
22:00 19.01.2023
30' – 28:31
Крај утакмице! Пораз рукометаша и крај сна о пласману у четвртфинале и на Олимпијске игре у Паризу 2024. године.
21:55 19.01.2023
58' – 25:29
Радивојевић промашује зицер један на један и тиме вероватно ставља тачку на пораз нашег тима. Још мало времена је остало до краја.
21:49 19.01.2023
53' – 24:28
Тотални распад наше игре још један гол за незаустављивог Сагосена. Очајни Тони Ђерона тражи нови тајм-аут.
21:46 19.01.2023
50' – 24:27
Немамо одговор у одбрани, Норвежанима овај ритам савршено одговара и имају великих три голова предности.
21:43 19.01.2023
48' – 23:25
Упали смо у машину Норвежана из које као да нема излаза. Сагосен терорише нашу одбрану Норвжани имају два гола предности.
21:40 19.01.2023
44' – 22:23
Погађа Блондс, нестварна серија Норвежана од 9:3 за прво вођство на мечу.
21:37 19.01.2023
43' – 22:22
Погрешио је Борзаш, Норвешка се комплетирала и преко Сагосена стигла до изједначења. Тајм-аут за Тонијан Ђерону.
21:35 19.01.2023
41' – 21:19
Пришли су Норвежани на гол предности, али после фаула над Марсенићем, Богдан Радивојевић враћа два поготка разлике.
21:31 19.01.2023
38' – 20:18
Кажњавају грешку Норвежани и погађају на празан гол за -2.
21:29 19.01.2023
36' – 19:16
Марсенић је промашио зицер за пет разлике што је казнио Јоханесен. Србија има играча мање, искључен је Марсенић.
21:26 19.01.2023
33' – 18:14
Бомбардује Орбовић Норвежане, пети гол за +4. Сјајно је у наставак ушао и голман Милосављев који има већ десет одбрана.
21:23 19.01.2023
31' – 17:14
Почиње друго полувреме, с центра крећу први Норвежани.
21:08 19.01.2023
30' – 17:14
Крај првог полувремена! Одлична партија нашег тима који има три гола предности. Орбовић је сјајним ударцем у последњој секунди донео лепу предност Орловима пред одлазак на одмор.
21:03 19.01.2023
28' – 16:12
Јовица Николић сјајно погађа са десног бека за +4 нашег тима.
20:59 19.01.2023
25' – 15:11
Пешмалбек крунише сјајну акцију, Србија опет има +4. Тајм-аут за Норвежане.
20:57 19.01.2023
23' – 13:11
Користе Норвежани играча више да смање разлику на -2. Ускоро смо комплетни.
20:54 19.01.2023
21' – 13:9
Користе наши играчи одбране Милосављева да увећају предност.
20:52 19.01.2023
20' – 12:9
Сјајна одбрана Милосављева и онда гол Радивојевића из контре за +3.
20:51 19.01.2023
19' – 11:9
Немања Илић са седам метара враћа два гола разлике. Србија са играчем више.
20:46 19.01.2023
14' – 9:6
Користе наши играча више, Кукић повећава на три разлике, а разбранио се и голман Милосављев са четири одбране.