„Вечити“ уписали победе у Турској

© Sputnik / Лола ЂорђевићДетаљ са 168. вечитог дербија
Детаљ са 168. вечитог дербија - Sputnik Србија, 1920, 19.01.2023
Фудбалери Црвене звезде и Партизана одиграли су пријатељске мечеве на припремама у Турској и уписали победе. Црвено-бели су савладали Нефчи из Бакуа са 1:0, док су црно-бели били бољи од Ахмата из Грозног са 3:1.
Дуел између српског шампиона и актуелног лидера и трећепласираног тима Азербејџана одлучен је раним поготком Немање Мотике.
Играо се четврти минут, Кангва је из другог покушаја проиграо младог нападача који је прецизно шутирао и погодио са 16 метара за испоставиће се касније коначних 1:0.
Ово је била друга провера црвено-белих на припремама у Турској, а у првој су били бољи од пољског представника Лехије из Гдањска са 3:1.
Звезда следећу проверу има против словеначког Копра у суботу од 15 часова.
Много више узбуђења виђено је у дуелу између Партизана и шестопласираног тима руске Премијер лиге. Црно-бели су повели у четвртом минуту аутоголом Садулеава који је скренуо у мрежу шут Немање Јовића.
Ахмат је до одласка на одмор изједначио преко Олејникова у 35. минуту.
Партизан је у наставку стигао до победе захваљујући брзим головима младог Вање Влаховића у 76. и Квинсија Менига у 81. минуту.
Ово је била друга пријатељска утакмица црно-белих на припремама у Турској. Партизан је пре четири дана одиграо нерешено (1:1) са румунском Универзитатеом из Крајове.
Црно-бели следећу проверу имају већ сутра против Младости из Лучана од 17 часова.