Лука Вилдоса - Sputnik Србија

Звезда испустила Жалгирис усред Литваније – велика победа прошла кроз прсте

Кошаркаши Црвене звезде били су надомак велике победе на гостовању против Жалгириса, али су пали у последњем минуту. Едгарас Улановас је решио сусрет, а црвено-бели изгубили од директног противника за ТОП 8 фазу - 71:66. Утакмицу сте могли да пратите уживо у текстуалном преносу на Спутњику.
Улановас је погодио две тројке у последњем минуту, Звезда није издржала после преокрета који је направила и испустила је велику победу кроз прсте. Црвено-бели ће имати за чим да жале.
Могли су лако до тријумфа.
Овако, не само да су изгубили, него су изгубили већом разликом него што су савладали Жалгирис у Београду, што значи да сада литвански тим има и бољи међусобни скор од београдског састава.
Све до три-четири минута пре краја деловало је да Звезда иде ка победи, одлично су играли Лука Вилдоса и Филип Петрушев, придруживао им се Лука Митровић, али... Жалгирис је искористио домаћи терен, погодио важне тројке, направио серију 13-0 и ту је утакмица била одлучена.
Најефикаснији код Жалгириса био је управо Улановас са 13 поена, пет скокова и шест асистенција. Код Звезде је Филип Петрушев убацио 16, а Немања Недовић 11 поена.
Утакмица је имала такав ток да је Жалгирис водио на полувремену са осам разлике, Звезда је потпуно подбацила у првих 20 минута. Потом је Ивановићев тим преузео диригентску палицу, диктирао ритам, дошао надомак победе, а онда се догодио Улановас.
Две тројке и тако је запалио Жалгирио арену, као и снове црвено-белих да могу до победе.
Звезда је сада на скору 10-10, а Жалгирис на 12-8.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
20:46 20.01.2023
КРАЈ
Пораз Црвене звезде.
20:42 20.01.2023
Нова тројка
Улановас је дао нову тројку и сада је 70:64.
20:39 20.01.2023
Последњи минут
Тројка Уланоаса - 67:64
20:36 20.01.2023
38' – Драма у Каунасу
Звезда има шансу да слави, води са 64:61, биће овде много неизвесности до краја. Потом Димша даје тројку и нерешено је - 64:64
20:27 20.01.2023
36' – Вилдоса!
Сјајан офанзивни скок Петрушева, а онда и кош Вилдосе - 57:64! Црвено-бели све ближи победи!
20:23 20.01.2023
33' – Митровић!
Сјајан кош Митровића у последњој секунди напада, па Црвена звезда води са 60:55 на око седам минута пре краја утакмице.
20:19 20.01.2023
32' – Тројка Петрушева!
Почела је последња четвртина и то тројком Петрушева - 53:59!
20:14 20.01.2023
30' – Звезда има шансу да победи
Звезда дефинитивно има шансу да победи у Каунасу. Повели су црвено-бели после коша Петрушева, а у последњу четвртину улазе са резултатом 50:56. Велика је ово прилика за црвено-беле да надиграју директног конкурента за ТОП 8.
20:07 20.01.2023
26' – Много нервозе
Звезда је у овим моментима могла боље, али није искористила до краја своје шансе. Свакако је у питању утакмица коју црвено-бели могу да добију.
20:02 20.01.2023
24' – 42:41
Звезда је направила серију тројки, погодили су Вилдоса па Недовић и сада је егал.
20:00 20.01.2023
22' – Недовић!
Јако битан кош Недовића, сада Звезда касни три поена, али погађа Улановас - 40:35
19:58 20.01.2023
21' – Меч је настављен
Утакмица је настављена, Недовић и Вилдоса су заједно у тиму, а Бентил погађа нову тројку - 38:33.
19:43 20.01.2023
20' – Полувреме
Када се све сабере и одузме после првих 20 минута Жалгирис заслужено води, Звезда игра конфузно, мучи се у нападу, иде на индивидуална решења. На крају 38:30 на полувремену.
19:32 20.01.2023
16' – Враћа се Звезда
Спустили су црвено-бели на шест разлике, тројку је погодио Бентил и сада све изгледа боље по Звезду - 30:24
19:28 20.01.2023
14' – Полонара доминира
Италијан је требало да дође у Црвену звезду, ипак је завршио у Каунасу и сада управо против црвено-белих даје добар допринос - 30:18. Осам поена дао је Полонара после уласка у игру.
19:25 20.01.2023
12' – 20:16
Петрушев је успео да погоди и спустио је разлику на само четири поена, Кузмић га је сјајно проиграо после кратког отварања.
19:21 20.01.2023
10' – Крај прве четвртине
Недовић није баш расположен за игру, Звезда се мучи у нападу, а прву деоницу Жалгирис приводи крају са 20:14. По резултату се види да домаћи играју боље пре свега у одбрани.
19:15 20.01.2023
7' – 14:9
Неколико напада је Звезда просула, промашили су Недовић и Митровић испод обруча, а мало је и судијски критеријум наклоњен домаћину.
19:09 20.01.2023