Рукометаши Србије - Sputnik Србија

Србија средила Аргентинце за нову победу на Светском првенству

Рукометаши Србије савладали су Аргентину у другој утакмици друге фазе Светског првенства. Орлови су славили са 28:22 и тако задржали теоретске шансе да се пласирају у четвртфинале, мада је питање колико је то све реално. Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
У сваком случају важна победа за Србију која се вратила на највећу сцену и жели поново да заради респект осталих репрезентација и рукометног света. После победе над Катаром, ово је нови тријумф Орлова у Катовицама.
Србија се сада довела у ситуацију да мора да победи и Холандију (понедељак), али ни то није гаранција да се на планетарној смотри заврши међу осам најбољих репрезентација са шест освојених бодова.
Орловима је неопходно да Норвешка и Холандија савладају Немачку, чиме би се направио круг од три селекције са по шест бодова (Србија, Холандија и Немачка), те би у наредну фазу такмичења ишла репрезентација са најбољом гол-разликом.
Могла је гол-разлика на овој утакмици да буде и убедљивија на страни Србије.
Прво полувреме није било најсјајније за нашу екипу, али су у наставку изабраници Тонија Ђероне заиграли боље и славили са шест голова предности.
У другом полувремену на гол је стао Дејан Милосављев и одмах је направио разлику са шест одбрана, заиста је био феноменалан што и приличи једног од најбољих голмана света.
Мора се рећи да је судијски двојац из Алжира правио много грешака, па да је суђење било на већем нивоу можда би и победа Орлова била убедљивија.
Најефикаснији у нашем тиму били су Радивојевић са шест, Милосављевић и Орбовић са по четири дата гола.
Видећемо и да ли ће Орлови успети барем до квалификација за Олимпијске игре.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
17:01 21.01.2023
КРАЈ
Победа Србије 28:22!
16:52 21.01.2023
55' – 25:18
Србија иде ка победи и то је јасно, само је питање колика ће разлика бити, а важно је да буде што већа.
16:46 21.01.2023
49' – 22:17
Судије из Алжира имају неке чудне одлуке, али нама је најважније да Србија победи и то са што већом разликом.
16:38 21.01.2023
42' – 19:13
Срећа па је ово спорт у ком не игра Лионел Меси, па је тако нашим играчима много лакше и зато воде са 19:13.
16:31 21.01.2023
38' – 16:11
Радивојевић је постигао гол из пенала, важна је и гол-разлика, да наши играчи славе што већом разликом.
16:27 21.01.2023
34' – 15:10
Одбрана Милосављева па гол Вање Илића, Орлови хватају залет и играју онако ккао су желели од самог старта.
16:24 21.01.2023
31' – Меч је настављен
Додић је отворио друго полувреме голом, важно је да он буде у игри и осети Светско првенство - 13:10
16:08 21.01.2023
30' – Полувреме
После првог дела игре резултат је 12:10, а како су Орлови одиграли суштински могу да буду и задовољни резултатом.
16:06 21.01.2023
29' – 10:10
Радивојевић је погодио са пенала, ближи се крај првог полувремена.
16:02 21.01.2023
Умало туча
Закувао је све Бонано, дошло је до гурања играча Марсенића и Симонета, али се гужва брзо рашчистила. Могло је да буде баш незгодно. Марсенић је добио два минута, као и Симонет због гурања Марсенића. Срећа па није дошло до озбиљнијег обрачуна. Потом још један играч Аргентине добија искључење.
15:58 21.01.2023
25' – 8:9
Аргентинци су успели да уштопују наш напад, не делује то моћно као претходних утакмица, а све то даје резултат да Аргентина води.
15:53 21.01.2023
21' – 8:8
Испустила је Србија предност, не гледамо баш превише квалитетан рукомет у Катовицама и можемо да кажемо да се Орлови муче.
15:49 21.01.2023
17' – 7:5
Марсенић је изборио седмерац, улогу извођача узео је Богдан Радивојевић и реализовао је за предност Орлова од два гола разлике.
15:43 21.01.2023
13' – 5:5
Ломбарди је погодио са десног крила, Србија је повела два разлике, али је допустила Аргентинцима лако да се врати у игру
15:38 21.01.2023
8' – 4:3
Илић је донео гол Орловима који не блистају, али воде после гола Воркапића.
15:35 21.01.2023
5' – 1:2
Бар је одрбранио, уследила је контра и Аргентина је повела са 2:1. Пре тога су промашили Ђорђић и Орбовић.
15:33 21.01.2023
3' – 1:0
После пар напада без реализације, Орбовић је погодио са позиције десног бека.
15:30 21.01.2023
1' – Утакмица је почела
Почео је дуел Србије и Аргентине, Орлови траже победу и то што убедљивију.
15:16 21.01.2023
Рачуница
Србија се сада довела у ситуацију да мора да победи и Аргентину (субота, 15.30) и Холандију (понедељак), селекције које нису рукометне силе, али ни то није гаранција да се на планетарној смотри заврши међу осам најбољих репрезентација са шест освојених бодова.
Орловима је неопходно да Норвешка и Холандија савладају Немачку, чиме би се направио круг од три селекције са по шест бодова (Србија, Холандија и Немачка), те би у наредну фазу такмичења ишла репрезентација са најбољом гол-разликом. Самим тим, Србији је неопходно и да потенцијалне победе над Аргентином и Холандијом буде са што више голова разлике.
15:14 21.01.2023