Србија - Холандија, рукомет, СП - Sputnik Србија

Победа „Орлова“ за крај Светског првенства

Рукометна репрезентација Србије тријумфом је окончала учешће на Светском првенству у Пољској и Шведској. „Орлови“ су савладали Холандију у последњем колу са 32:30 (15:17), стигли до пристојног опроштаја од великог такмичења на коме су на крају заузели 11. место.
Тим селектора Тонија Ђероне играо је деморалисано у првом полувремену, свестан чињенице да је у претходном колу изгубио шансе за пласман у четвртфинале, па је тако екипа Штефана Олсона „летела“ по терену у првих 30 минута.
Одржавали су Холанђани два гола предности, наш тим успео једном да изједначи, али смо правили исувише грешака у одбрани да бисмо могли до бољег резултата на паузи.
Искључење Марсенића у 20. минуту отежало је посао нашем тиму који су у првом делу „вукли“ сјајни голман Милосављев, као и Илић и Пешмалбек са по четири поготка.
На другој страни нисмо имали решење за холандског репрезентативца Стејнса који нас је „малтретирао“ у првом делу посебно после брзог извођења лопте са центра.
Србија је много боље одиграла у другом полувремену, врло брзо серијом од 4:1 стигла је до првог вођства на мечу и увела овај дуел у неизвестан ток.
Дуго се играло егал, гол за гол, и ми и Холанђани смо се смењивали у вођству све до финиша када је наш тим славио у напетој завршници. У другом полувремену је заблистао Милосављевић са девет голова који је био нерешива енигма за противника.
Меч је дефинитивно одлучио голман Милосављев који је три минута пре краја одбранио седмерац Холанђанима и сачувао предност од два гола и победу нашег тима.
Поред Милосављевића (девет голова), најефикаснији у нашем тиму били су Драган Пешмалбек са шест и капитен Илић са четири поготка.
Рукометна репрезентација Србије је окончала учешће на Светском првенству на 11. месту, чиме је остала без могућности да се кроз бараж домогне Олимпијских игара у Паризу 2024. године.
Директан пренос могли сте да пратите на Спутњику:
19:34 23.01.2023
60' – 32:30
Крај утакмице и победа репрезентације Србије на опроштају од Светског првенства.
19:22 23.01.2023
55' – 30:29
Милосављевић постиже осми гол на овом мечу, Србија у завршницу улази са голом предности.
19:15 23.01.2023
50' – 28:27
Воркапић погађа из тешке позиције, Србија води у финишу овог меча.
19:11 23.01.2023
45' – 24:25
Немамо решење за нападе Холанђана који су дали пет голова у последњих пет минута. Имају гол предности, али и играча мање.
19:05 23.01.2023
40' – 20:20
Могли смо и до два гола предности, али нисмо искористили неке нападе. Игра се гол за гол у овим тренуцима.
19:00 23.01.2023
35' – 19:18
Добар почетак другог полувремена нашег тима и прво вођство на мечу. Додић погађа за гол предности Србије после серије од 4:1.
18:39 23.01.2023
30' – 15:17
Крај првог полувремена! Холандија води после првих 30 минута. У нашем тиму капитен Илић има четири гола, као и Драган Пешмалбек.
18:32 23.01.2023
25' – 12:12
Стиже Србија до изједначења, Пешмалбек погађа и стиже до трећег поготка.
18:26 23.01.2023
20' – 9:10
Разиграо се наш тим и смањио разлику на гол предности преко Илића и Пешмалбека. Ипак, наш репрезентативац Марсенић искључен је због грубог фаула и неће се враћати на терен.
18:20 23.01.2023
15' – 6:8
Разбранио се наш голман Милосављев који има већ шест одбрана, а Србија је успела да смањи мало разлику.
18:13 23.01.2023
10' – 3:7
Смитс са три и Бајенс са два гола разбијају наш тим на старту утакмице. Селектор Србије Тони Ђерона је затражио тајм-аут.
18:06 23.01.2023
5' – 1:3
Лош почетак нашег тима који је очигледно деморалисан. Холанђани имају предност, а промашили су и седмерац.
18:02 23.01.2023
1' – 0:0
Почео је дуел Србије и Холандије, са центра први крећу наши противници.
17:56 23.01.2023
Чекамо химне
У току је представљање екипа, Србија наступа у истом саставу као и против Аргентине.
12:53 23.01.2023
Скупо коштао пораз од Норвешке
Рукометаши Србије водили су чак и пет разлике у двобоју са Норвешком, али су на крају погнуте главе напустили терен. Касније је Немачка славила против Холандије, па је и теоретски постало јасно да је за изабранике Шпанца Тонија Ђероне турнир завршен.
12:52 23.01.2023
Рукометаши Србије током утакмице против Француске у Зрењанину - Sputnik Србија, 1920, 21.01.2023
Србија остала без четвртфинала Светског првенства
12:48 23.01.2023
Добро дошли
Добар дан и добро дошли у текстуални пренос утакмице са Светског првенства у рукомету, где се састају Србија и Холандија.