Златна Ангелина оборила рекорд стар две деценије – засенила Хрватице и Словенке

© AP Photo / Matthias SchraderАнгелина Топић
Ангелина Топић - Sputnik Србија, 1920, 26.01.2023
Ангелина Топић, млада српска атлетичарка освојила је златну медаљу у тромечу против Хрватске и Словеније у скоку увис. Талентована Ангелина уједно је оборила и државни рекорд.
Скоком преко 194 центиметара Ангелина Топић оборила је државни рекорд и постала рекордерка у свим категоријама. Ангелина је надмашила Тамару Малешев која је 1984. године прескочила 192 центиметра у дворани.
Талентована српска атлетичарка била је боља од супарница из Хрватске и Словеније, а Србија је однела и укупно победу са 180 бодова.
У трци на 60 метара Ивана Илић освојила је златну медаљу са временом од 7,43 секунде.
Алекса Кијановић, у трци на 60 метара изједначио је национални рекорд са 6,66 секунди.
Иза Србије друго место заузела је Хрватска са 163 бодова, док је Словенија била на последњем, трећем месту.