Ватерполисти Звезде срушили „дрим тим“ и освојили Куп Србије

© Sputnik / Лола ЂорђевићВатерполо
Ватерполо  - Sputnik Србија, 1920, 29.01.2023
Ватерполисти Црвене звезде освојили су пети трофеј у Kупу Србије у историји клуба после великог тријумфа над српским „дрим тимом“.
После победе над фаворизованим Радничким из Крагујевца у полуфиналу, црвено-бели су и у финалном окршају водили драматичну борбу и савладали још једног фаворита, учесника Лиге шампиона, екипу Новог Београда са 11:10.
Нови Београд је имао убедљиво вођство од 7:3 средином друге четвртине, али Звезда је већ до краја треће деонице успела да направи велики преокрет и поведе са 10:9.
Фаворизовани Новобеограђани су силовито нападали током последње четвртине, али Звездина одбрана на челу са сјајним голманом Мишовићем је била непробојна.
Иван Басара и Душан Васић су били најефикаснији у побдничкој екипи, а први је на уласку у финиш меча постигао и гол одлуке за коначних 11:10 и велико славље црвено-белих.