Жељко Обрадовић - Sputnik Србија

Партизан „ућуткао“ Литванце – рапсодија српског тима у Каунасу

Кошаркаши Партизана остварили су велику победу у оквиру Евролиге тако што су савладали Жалгирис и то у гостима са 88:74. Тежина победе види се у томе што и Литванци претендују на ТОП 8 фазу Евролиге. Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Иначе, меч је пратио и бивши тренер Партизана НенадЧанак који тренира литвански Лијеткабелис.
Црно-бели су у првих 20 минута приказали можда и најбољу игру у овој сезони, видело се да играју са много самопоуздања после неколико везаних победа, а посебно после вечитог дербија.
У наставку је Жалгирис пружио отпор, успео у току треће деонице да спусти разлику испод 10 поена, али је онда црно-бели тим на крилима Нанелија успео да врати предност као што је била на полувремену, па чак да оде и на 20 поена предности у последњој четвртини.
Ућутала се иначе врло гласна Жалгирио арена...
Партизан не само да је славио него сада има и бољи међусобни скор од Жалгириса. И један и други тим сада имају по 12 победа. Црно-бели се боре равноправно за ТОП 8 фазу.
Партизан је дошао до победе захваљујући поенима Јаниса Папапетруа који је убацио 17, Матијаса Лесора (14), Кевина Пантера (14), Дантеа Егзума (11) и Зека Ледеја који је после 11 поена додао 10 скокова.
Поред Партизана 12 победа имају и Макаби и Валенсија тако да око осме позиције сада влада велика гужва.
Велика победа Партизана која му даје шансу за ТОП 8.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
20:49 03.02.2023
КРАЈ!
20:47 03.02.2023
Партизан ће славити у Каунасу!
Последњи минут - 69:86
20:39 03.02.2023
36' – Нанели!
Партизан је успео да одбије предност Жалгириса и да врати предност са полувремена - 61:78
20:33 03.02.2023
33' – Партизан враћа убедљиву предност!
Црно-бели после закуцавања Ледеја враћају предност сигурну дистанцу и воде 16 разлике. Екипа Жељка Обрадовића све ближа победи.
20:28 03.02.2023
31' – Смаилагић!
Погодио је Смаилагић јако битну тројку, своју другу и враћа Партизан на 13 разлике - 54:67!
20:24 03.02.2023
30' – 54:61
На 10 минута до краја Партизан води, али не онако убедљиво као на полувремену на ком су црно-бели имали 17 поена разлике.
20:17 03.02.2023
28' – Жалгирис спустио разлику
Литванци су спустили разлику на испод 10 разлике и сада је 50:58. Меч добија све тежу форму по црно-беле.
20:09 03.02.2023
25' – Одговор Жалгириса
Очекивано, уследио је одговор Жалгириса, па је тако литвански састав спустио на 40:52. Црно-бели су сада на испиту озбиљности.
20:04 03.02.2023
21' – Утакмица је настављена
Партизан сада треба да издржи налете који ће неминовно уследити, Жалгирис ће дати све од себе да у трећој деоници промени ток дуела.
19:48 03.02.2023
Полувреме - сјајних 20 минута Партизана!
Партизан је одиграо једно од најбољих полувремена у овој сезони и потпуно је ућуткао Литванце у Каунасу - 30:47. Жалгирис има сјајан домаћи терен, али му то не помаже вечерас. Пантер и Лесор доминирају у нападу, мада Американац троши више лопти.
19:39 03.02.2023
18' – Партизан гази Литванце!
Какву је сада тројку погодио Пантер, Партизан је отишао на 22 разлике, а онда је Полонара вратио тројком - 23:42
19:36 03.02.2023
17' – Аврамовић!
Сада је Аврамовић шутирао и лопта је после скакања по обручу на крају упала и сада је Партизан на огромној разлици за овакво гостовање - 19:37
19:33 03.02.2023
16' – Партизан доминира!
Црно-бели су стигли до 15 поена предности после поена Смаилагића и сада воде са 34:19!
19:26 03.02.2023
13' – Ледеј!
Погодио је сада Американац тројку, тако да Партизан има сада осетну предност - 17:31
19:25 03.02.2023
12' – 15:28
Примирила се публика у Жалгирио Арени, није то онолико гласна подршка домаћину како зна да буде, а Партизан за сада контролише и скок и резултат.
19:21 03.02.2023
10' – Крај прве четвртине
Папапетру и Пантер су расположени нападачки и њих двојица одвели су црно-беле до предности од 25:16. Одличан старт за црно-беле.
19:12 03.02.2023
7' – 9:18
Жалгирис је јако добар домаћин, тешко је играти у Каунасу, али црно-бели уз помоћ великог самопоуздања имају предност на старту меча.
19:08 03.02.2023
5' – 7:11
Папапетру је донео нове поене црно-белима који одлично стартују меч и воде са 11:7 у јако тешкој противничкој атмосфери.
19:05 03.02.2023
3' – 2:4
Тврдо се игра на старту меча, Жалгирис је промашио за три поена, а онда је Ледеј погодио на другој страни и Партизан мало боље отвара меч.
19:02 03.02.2023
1' – Утакмица је почела
Стартовао је судар Жалгириса и Партизана у Каунасу, тим Жељка Обрадовића жели да направи победу која би га приближила евентуалном уласку у ТОП 8 фазу.