Олга наставља да посрће – крај пре почетка у Дубаију

© Tanjug / TENISKI SAVEZ SRBIJEТенисерка Олга Даниловић
Тенисерка Олга Даниловић - Sputnik Србија, 1920, 17.02.2023
Српска тенисерка Олга Даниловић поражена је на старту квалификација за турнир у Дубаију из Серије 1000. Од ње је у два сета била успешнија Шпанкиња Ребека Масарова резултатом 6:3, 6:2.
У мечу који је трајао 69 минута у Дубаију, Српкиња је имала само једну брејк лопту што довољно показује да је тенисерка из Шпаније била бољи ривал.
Даниловићева је претрпела губитак сервиса у четвртом гему и дозволила је Ребеки да се одлепи на 3:1 у гемовима, после чега је рутински привела уводни сет крају, а до њега је стигла још једним брејком - 6:3.
Други сет није донео апсолутно никакву промену када су дешавања на терену у питању. Олга је освојила први гем на свој сервис, али је изгубила наредна три, дозволивши Масаровој да јој још једном украде сервис и да преокрене резултат у своју корист 3:1.
Поново је Олга допустила нови брејк у седмом гему и на крају је поражена резултатом 6:2.
Српска тенисерка и ћерка прослављеног кошаркаша Предрага Даниловића бележи бледе резултате од почетка сезоне. Прво је елиминисана на старту челенџера у Аустралији, затим је стала на корак од главног жреба за Аустрлаијан опен.
Уследиле су две победе у квалификацијама за турнир у Лиону, након што је елиминисана од Јуле Ниемејер у првој рунди главног жреба, а сада се суочила са поразом на старту квалификација за турнир из Серије 1000 у Дубаију.