Јокић претучен и у ожиљцима, Денвер декласиран у дербију Запада

© AP Photo / Brandon DillНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 26.02.2023
Кошаркаши Денвера поражени су као гости од Мемфиса са 112:94, у мечу у коме је наш ас Никола Јокић забележио дабл-дабл учинак. Остаће му и болна успомена на овај дуел пошто је меч због грубости ривала завршио у ожиљцима.
Домаћин је од првог минута у потпуности контролисао меч, а резултат не показује право стање снага на терену, јер је у једном тренутку имао и максималних 35 поена предности.
Денвер је изгубио утакмицу већ у првом полувремену допустивши противнику да убаци 66 поена, а за узврат постигне само 44. Кошаркаши Мемфиса су грубом игром зауставили Николу Јокића који је на паркету провео 26 минута и зарадио неколико ожиљака.
Након прве четвртине, коју је Мемфис добио са осам поена предности (28:20), уследила је друга у којој су ривалу, који практично није ни играо одбрану убацили 38 поена. У наставку се Денвер брзо предао, а за утеху му је да је добио последњу четвртину са 32:18.
Судије су толерисале јако чврсту игру Мемфиса у дефанзиви, па је тренер Денвера Мелоун у другом полувремену, пошто је увидео да је пораз његове екипе неизбежан, извео Србина са паркета да га одмори за следећи меч.
Никола је утакмицу завршио са 15 поена, 13 скокова и три асистенције, док је Џа Морент из Мемфиса био најефикаснији појединац на мечу са 23 поена.
Поред дербија Запада, одигран је и дерби Источне конференције у коме је Бостон победио Филаделфију са 110:107.
Сиксерсима није помогла ни партија из снова Џоела Ембида који је меч завршио са 41 поеном, 12 скокова и пет асистенција. У тиму Бостона највише се истакао Џејлен Браун са 26 кошева.