Србија - Норвешка, рукомет, СП - Sputnik Србија

Уз „Весели се српски роде“ до велике победе у Новом Саду – Србија корак ближа Европском првенству!

Рукометна репрезентација Србије играла је против Норвешке у оквиру квалификација за Европско првенство, а изабраници Тонија Ђероне су славили са 25:24 и то голом Уроша Борзаша у последњој секунди. Меч сте могли да испратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Норвежани су некако стигли до гола за 24:24, Милосављев је био близу да одбрани и тај шут, али је остало 10 секунди до краја.
Кукић је сјајно повукао напад, а онда је проиграо Борзаша који је из маске погодио гол Норвешке и донео велику победу, а са разгласа је тутњало „Весели се српски роде“.
Са овом победом Србија је јако близу да обезбеди пласман на Европско првенство у Немачкој следеће године.
Поред феноменалног Милосављева који је имао 13 одбрана и три скинута седмерца, показали су се Радивојевић са пет голова, Пешмалбек са четири и Борзаш са победоносним голом у последњој секунди.
Цела утакмица је била врло неизвесна, некако је Норвешка била ближа победи, али је пред сам крај дуела Србија појачала дефанзиву и на крилима одбрана феноменалног Милосављева стигла до ситуације да тријумфује.
Да су наши рукометаши били присебнији могли су и раније да преломе, али је све ишло ка томе да утакмица буде решена у последњој секунди.
Срећом, Борзаш је погодио, а онда и отрчао на трибине да прослави тријумф са навијачима. Није баш лако савладати екипу калибра Норвешке, светске рукометне силе.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
19:41 09.03.2023
Борзашшшшш!
Какав гол Борзаша за победу у поседњој секунди! Крај - 25:24!
19:39 09.03.2023
24:24
Ред је погодио и то уз много среће, могао је Милосављев да одбрани, штета...
19:37 09.03.2023
Последњи минут
Сада се све решава, Србија води 24:23
19:34 09.03.2023
58' – 24:23
Сјајна акција и гол Илића, Србија води!
56' – Кукић!
Погодио је Кукић за предност Србије, али је потом Сагосен са пенала донео изједначење - 23:23
19:31 09.03.2023
56' – 22:22
Пешмалбек је добио лопту на црти и погодио. Баш неизвесно у Новом Саду.
19:29 09.03.2023
55' – Статива
Штета... Са играчем мање су наши рукометаши дошли у добру шансу, али је статива спречила гол из цепелина - 21:22
19:27 09.03.2023
53' – Орлови успорили
Два лоша напада наших рукометаша и Норвешка је сада ближа победи - 21:22
19:20 09.03.2023
48' – Норвешка преокреће
Норвешка је сада после контре успела да преокрене. Јако је неизвесно у Новом Саду.
19:18 09.03.2023
46' – 20:19
Пешмлабек је погодио, Србија је дошла у предност први пут у другом полувремену. Све после сјајне одбране!
19:14 09.03.2023
44' – Милосављев!
Како брани Милосављев, одбранио је пенал на фантастичан начин и тако скинуо још један, трећи седмерац - 18:19
19:13 09.03.2023
41' – Воркапић!
Сјајно је Воркапић одиграо у две контре, искористио је шансе и довео Србију на гол заостатка.
19:11 09.03.2023
40' – Редов пети гол
Ред је незаустављив, постигао је пети гол по чему је најефикаснији на утакмици, а на другој страни ћемо гледати седмерац - 16:19
19:09 09.03.2023
39' – Замало...
Гол за један поготак заостатка, али потом лака реализација.
Србија губи 18:16.
19:08 09.03.2023
38' – Штета...
Норвешка води 17:15.
38' – Поништен гол!
Судија је досудио фаул за Србију и поништио гол Кукића.
19:07 09.03.2023
37' – Милосављев поново!
Седма одбрана на утакмици, скинуо је зицер!
19:05 09.03.2023