Најефикаснији: Сандер Сагосен - Sputnik Србија

Реванш с каматом, Норвежани разбили Орлове

Рукометаши Норвешке реванширали су се са каматом Орловима за пораз у Новом Саду у квалификацијама за Европско првенство. Репрезентација Србије је убедљиво поражена у Бергену у четвртом колу са 35:25 (17:12).
Сандер Сагосен зове се човек за кога нисмо имали решење вечерас. Као да су га разљутили наши играчи пре неколико дана, па је скоро сваки напад Норвежана завршаван његовим голом или асистенцијом. На крају је забележио 12 погодака и био егзекутор селекције Тонија Ђероне.
Кратко је наш тим на овом мечу показао квалитет, водили смо од трећег до десетог минута, када је Сагосен иницирао серију од 4:0 за преокрет и вођство (6:4) у 12. минуту.
До 20. минута Норвежани су држали два гола предности, а онда је кренуо потпуни распад система у игри нашег тима који је резултирао заостатком од пет голова на полувремену (17:12).
Није селектор Ђерона успео да заустави тај пад тајм-аутима, Норвежани су користили буквално сваку грешку у дефанзиви Орлова да на паузу оду са осетном предношћу.
Друго полувреме није донело ништа другачију слику на терену. Предност Норвежана је само расла, а у наш тим се увукла и недисциплина, па је тако на пример Орбовић био искључен јер није оставио лопту на паркет после прекида акције.
Ништа у нашем тиму није функционисало, крила као да нису ни излазила на терен, јунак претходне утакмице Борзаш је за 40 минута постигао само један гол, па Норвежани нису имали од кога ни да страхују.
Поред Сагосена, разиграо се и Реинкинд са шест голова у другом полувремену, па је Норвешка у 43. минуту имала предност од 26:18, да би у 58. отишла и на највећих 11 голова разлике (33:22).

Најефикаснији у селекцији Србије били су Мијајло Марсенић и Милош Орбовић, који су постигли по четири гола. Kод домаћих, најбољи је био већ поменути Сагосен са 12 голова, док је Реинкинд постигао шест.

После четири одиграна кола, Норвешка и Србија имају по шест бодова, док су Словачка и Финска сакупиле по два.
Србија ће у претпоследњем колу 27. априла гостовати Финској, док ће 30. априла дочекати Словачку у последњем колу. Пласман на Европско првенство избориће по две најбоље пласиране селекције из сваке групе.
Меч сте могли да пратите на Спутњику.
18:11 12.03.2023
60' – 35:25
Крај утакмице! Тежак пораз репрезентације Србије од десет голова разлике.
18:06 12.03.2023
57' – 32:22
Јасно је да је наш тим овде убедљиво поражен, чекамо само коначан резултат.
18:01 12.03.2023
52' – 30:21
Разбранио се резервни голман Србије Милан Бомаштар, али је касно јер је питање само којим ће резултатом Норвежани тријумфовати.
17:56 12.03.2023
46' – 28:20
Јубиларни десети гол Сандера Сагосена на мечу за предност Норвежана од осам разлике.
17:54 12.03.2023
43' – 26:18
Разиграо се и Реинкинд са пет голова, па Норвешка им највећу предност на мечу.
17:50 12.03.2023
40' – 24:17
Ренкинд се разиграо и погодио у последњим секундама напада, па Норвешка баш има огромну предност против нашег тима.
17:44 12.03.2023
35' – 21:15
И Јоханесен се уписује у стрелце, Норвежани лако стижу до шест голова предности.
17:41 12.03.2023
33' – 19:14
Кренуло је друго полувреме, Норвешка одржава предност од пет или шест голова разлике.
17:24 12.03.2023
30' – 17:12
Крај првог полувремена! Нисмо имали решење за Сандера Сагосена који је са осам голова предводио Норвежане до велике предности после првих 30 минута.
17:20 12.03.2023
29' – 16:11
Вејин лепим ударцем испод блока смањује предност Норвешке.
17:15 12.03.2023
25' – 15:9
Сагосен са седам метара стиже до осмог гола. Расте предност Норвешке, а наш тим игра са два играча мање јер су искључени Радивојевић и Борзаш.
17:11 12.03.2023
23' – 13:9
Нема ко да заустави терор Сагосена према нашем тиму- Момак има седам голова, дао је два везана за "плус четири" у корист Норвешке. Очајни Ђерона тражи тајм-аут.
17:07 12.03.2023
20' – 10:8
Чим наши приђу на гол разлике, ту је Сагосен који шутира 5/5 да врати свом тиму два гола предности.
17:05 12.03.2023
18' – 8:6
Смањио је Борзаш резултат, али је Бјернсен другим голом на другој страни вратио предност од два гола Норвежанима.
17:01 12.03.2023
15' – 7:5
Све ради у овим тренуцима сјајни Сагосен, ако не постиже голове онда асистира и Норвежани имају два гола предности.
16:58 12.03.2023
12' – 6:4
Упали смо у машину Норвежана, серија домаћих од 4:0 и два гола предности.
16:56 12.03.2023
9' – 3:4
Пешмалбек је први пут на мечу донео два гола предности нашем тиму, Сагосен са седам метара на другој страни смањује резултат.
16:52 12.03.2023
3' – 2:3
Неколико нервозних напада на обе стране прекида Орбовић који другим голом доноси предност нашем тиму.
16:49 12.03.2023
3' – 2:2
Сагосен је са два гола два пута доносио предност Норвежанима, али су Радивојевић и Орбовић поравнали резултат.
16:46 12.03.2023
1' – Почела је утакмица
Са центра су први кренули репрезентативци Србије.