Богдан се вратио – па се „посвађао“ са кошем

© AP Photo / Hakim Wright Sr.Богдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 14.03.2023
Богдан Богдановић, српски кошаркаш, вратио се на терен после паузирања на претходној утакмици због повреде, али његов учинак није много донео Атланти која је претрпела пораз од Минесоте резултатом 136:115.
Готово до почетка утакмице било је неизвесно да ли ће Богдан Богдановић моћи на паркет јер је имао проблем са леђима, али испоставило се да српски кошаркаш на срећу није озбиљније повређен.
Кратка пауза оставла је трага јер је Богдановић био готово невидљив у поразу свог тима са само два поена, једим скоком и две асистенције за 20 минута на паркету. Српски репрезентативац шутирао је осам пута и погодио само једном.
Кошаркаши Атланте повели су само у једном тренутку прве деонице, али су играчи Минесоте одмах то стигли и лако престигли да би у другу четвртину ушли уз двоцифрену предност.
Атланта током утакмице више није успевала да стигне до предности, а Минесота је само увећавала предност.
Најбољи Богданов саиграч био је као и обично Тре Јанг који је убацио 41 поен и уписао шест скокова уз седам асистенција. Други најбољи кошаркаш на мечу био је Ентони Едвардс из Минесоте са 32 поена, осам скокова и пет асистенција.
Тим српског кошаркаша уписао је 35. пораз и сада имају само једну победу више док на табели заузимају осму позицију.