Крстовић „срушио“ Крстајића – лидер Бугара разочаран: „Црногорци нису заслужили победу“

© Sputnik / Михаил Воскресенский / Уђи у базу фотографијаМладен Крстајић
Младен Крстајић  - Sputnik Србија, 1920, 24.03.2023
Фудбалери Црне Горе савладали су Бугарску минималним резултатом (1:0) у првом колу квалификационе групе за Европско првенство у којој се налази и национални тим Србије.
Једини гол на утакмици постигао је Никола Крстовић, некадашњи фудбалер Црвене звезде, у 70. минуту.
Он је реализовао одличну акцију коју је започео Јововић, одузетом лоптом на средини терена, упослио је Јоветића који је узвратио додавањем, а зачетник напада је уписао асистенцију за Крстовића.
Нападач Црне Горе је на тај начин режирао први пораз Младена Крстајића, српског стручњака, на клупи репрезентације Бугарске.
Ипак, исход утакмице је могао да буде другачији, у 90. минуту Бугарска је имала велику прилику преко Русева који је савладао голмана Мијатовића, али је са гол-линије лопту избацио Стефан Савић.
Веома разочаран био је капитен Бугарске Кирил Десподов.
„Нисмо успели да пронађемо дубину и игри. Црногорци су добро затварали, али мислим да смо заслужили да победимо, а не Црногорци. Тако је како је, морамо да дигнемо главе“, навео је Десподов.
Црна Гора је постала прва екипа у Групи Г која је остварила победу, а уз њу и Бугарску за Европско првенство ће се кроз ту скупину борити Мађарска, Литванија и Србија.
Следећи дуел за Црногорце следи против Србије, у понедељак у Подгорици.
„Добро је када у друго коло улазите са три бода. Остаје нам неколико дана да се освежимо и спремимо за дуел са Србијом“, истакао је Стефан Савић.
Србија и Литванија - Sputnik Србија, 1920, 24.03.2023
Победа Србије над Литванијом – Тадић разбио „бункер“, Вања био лек за „старе бољке“