Болни пораз Белорусије – „петарда“ Швајцарске у Новом Саду

© AP Photo / Дарко ВојиновићШвајцарска Белорусија
Швајцарска Белорусија - Sputnik Србија, 1920, 25.03.2023
Фудбалери Белорусије поражени су у првом колу квалификација за Европско првенство од селекције Швајцарске резултатом 5:0 у Новом Саду.
Једва да је почео други минут Белорусија је преко Владимира Хвачичинскија запретила Швајцарској, али лопта је погодила пречку и потом је утакмица кренула да се одвија у једносмерном правцу.
Већ у четвртом минуту мрежу је за Швајцарску затресао Ренато Стефен и свом тиму донео самопоуздање са којим су наставили да играју током целе утакмице. Није прошло много, почео је 17. минут, а велику шансу да повећа предност имао је Гранит Џака. Лопта се одбила о Стефена који постиже и други гол.
Швајцарска је потпуно преузела иницијативу, док је Стефен само вребао шансу за хет-трик који је и постигао у 29. минуту када је Швајцарска већ уписала великих 3:0.
Са тим резултатом отишло се на паузу у Новом Саду, међутим далеко од тога да је Швајцарска одустала од тога да и даље напада. Текао је 62. минут, а Џака је примио добру лопту коју шаље још једном у мрежу Андреја Кудравеца.
Само три минута касније потпуно потонули Белоруси примају и пети гол од стране Зекија Амдоунија.
До самог краја Швајцарци су нападали, док Белоруси нису успевали да створе опасније и конкретније прилике. Имала је Белорусија у завршници неколико напада из којих је могла да створи конкретније шансе, међутим мрежа Швајцарске остала је нетакнута.
► Погледајте нову епизоду емисије Миљанов корнер.