Лука Вилдоса - Sputnik Србија

Звездина Пирова победа у Француској

Кошаркаши Црвене звезде надиграли су Асвел на гостовању у оквиру Евролиге са 76:60, али то може да се окарактерише као Пирова победа. Утакмицу сте могли да пратите уживо у текстуалном преносу на Спутњику.
Са победом Басконије над Фенербахчеом (Вања Маринковић убацио 35 поена), те Партизана над Реал Мадридом, сада је јасно да Црвена звезда више нема ни математичке шансе за улазак у плеј-оф.
Црвено-бели су славили сјајном игром у последњој четвртини као и серијом од 11-1 у првих пет минута последње деонице.
Не може се рећи да је у Лиону виђена нека добра кошарка, али су црвено-бели одиграли поштено и одрадили посао до краја и на томе им треба честитати.
Црвена звезда је остварила нову победу, нажалост овога пута неће имати превише разлога за задовољство. До краја сезоне одиграће за своју душу. Резултатски више нема узбуђења.
Утисак је да су црвено-бели могли више.
Најзаслужнији за победу Црвене звезде били су Огњен Добрић са 18, Факундо Кампацо са 11, односно Бен Бентил са 10 датих поена. Код Асвела бољи од осталих били су Нандо де Коло са 14 и Ди Бост са 11.
Последња четвртина коју је Црвена звезда добила са 20:7 може да служи црвено-белима као показатељ како треба да игра у наставку сезоне.
Да су црвено-бели одиграли мало боље, посебно у утакмицама против Албе и Бајерна, можда би се сада причала нека друга прича, а овако...
Звезда више нема шансе за плеј-оф.
Утакмицу сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
Звезда елиминисана
Са победом Басконије над Фенербахчеом јасно је да је Црвена звезда остала без шанси за пласман у плеј-оф.
22:43 31.03.2023
35' – Асвел стао
Резултат у последњој четвртини је 11:1 за Звезду - 54:67
22:38 31.03.2023
34' – 53:65
Петрушев је промашио тројку, а онда је Лазаревићу досуђен намеран фаул. Звезда у четвртој деоници води са 9:0
22:32 31.03.2023
31' – Кампацо
Кампацо је донео поене Звезди са линије за слободна бацања - 53:60! Потом још два поена и Звезда прави разлику 6-0. Петрушев је поново донео поене црвено-белима - 53:62
22:29 31.03.2023
Крај треће деонице
После 30 минута игре Црвена звезда води са 56:53
22:25 31.03.2023
28' – Тројка Ди Боста
Ди Бост прави проблеме црвено-белима, неизвесно је у Лиону - 51:54
22:21 31.03.2023
27' – Разиграо се Кузмић
Кузмић доноси веома важне поене Црвеној звезди која сада води са 52:48.
22:17 31.03.2023
Проблем са семафором
Проблем са семафором, зато је био прекид.
22:13 31.03.2023
23' – Тројка Марковића!
Не дешава се често, али Марковић када погоди тројку то је јако добро за Црвену звезду - 44:44. Потом и закуцавање Бентила!
22:10 31.03.2023
22' – 44:41
За сада на утакмици најефикаснији Де Коло са 14 и Вилдоса са 10 поена.
22:08 31.03.2023
Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме, а Црвена звезда је прва дошла до поена - 42:41
21:52 31.03.2023
Полувреме
После 20 минута игре Асвел води са 42:37, а Ивановић је љут на своје изабранике због неких нерезонских грешака које су направили. Црвено-бели нису задовољни одбраном у првом делу меча.
21:47 31.03.2023
19' – Звезда у контраритму
Чак и када Звезда има шансу да се врати не користи је. Кампацо је у контранападу шутирао за три поена и промашио, а Фал на другој страни убацио отпадак и Асвел води са 42:32
21:42 31.03.2023
16' – Фал поентира из рекета
Фал је погодио, Звезда се мучи да га заустави - 33:30. Потом и три поена Де Колоа - 36:30
21:34 31.03.2023
14' – Фантастично закуцавање Петрушева
Ставио је Понса на постер, сјајан потез - 27:27.
21:32 31.03.2023
13' – 25:23
Константно је на програму резултатска клацкалица, смењују се екипе у преокрету, а сада је 25:23 за Асвел
21:26 31.03.2023
11' – Тројка Вилдосе!
Ево важног коша за Црвену звезду, важан и за Вилдосу, који је убацио тројку. А, онда и тројка Холанда - 19:23
21:23 31.03.2023