Рукометашице Србије - Sputnik Србија

Србија иде на Светско првенство – хероине прегазиле Турску у Београду

Српске рукометашице савладале су селекцију Турске резултатом 33:25 и на тај начин се пласирале на Светско првенство. Српкиње су претходно у оквиру баража за Светско првенство победиле Турску и у гостима са девет голова разлике.
Деловало је да су српске рукометашице силовито и на сличан начин ушле у меч као што је то пре пет дана био случај у Турској. Међутим, овога пута растерећене Турскиње су далеко боље одговориле.
Одлична је на старту била Јована Стоиљковић, али одбрана српских рукометашица у првих неколико минута није добро функционисала, што је Турску на кратко довело и до предности од два гола.
Србија је успела брзо да се врати после неколико изузетних акција, а Сања Радосављевић повећа предност и на три гола разлике. Та секвенца српских рукометашица била је добра, међутим поново је дошло до пада када је на гол Турске стала Исмаоглу.
Иако је у завршници првог полувремена Кристина Граовац одбранила, а на другој страни Сања Радосављевић погодила и повећала поново предност на два гола, на четири секунде до краја Сахин погађа са 11 метара и смањује вођство Србије.
У другом полувремену су српске рукометашице почеле да играју сигурније и то је донело много чвршћу одбрану, али и стабилнији напад. Предност се константно повећавала, а Уро Бергар могао је да се ослони и на млађе и неискусније рукометашице.
Ка победи је највише водила сјајна Јована Стоиљковић којој је као и Кристини Лишчевић, Тамари Радојевић, Јелени Лавко и Кристини Граовац ово била последња утакмица у националном дресу.
Стоиљковић је постигла седам голова, док ју је пратила фантастична Сања Радосављевић која је из шест шутева уписала шест голова.
19:26 12.04.2023
30' – 33:25 Крај! Србија иде на Светско првенство
19:22 12.04.2023
57' – 31:23
Карацем постиже седми гол, а Лаништанин не успева на другој страни.
19:21 12.04.2023
55' – 30:21
Осму интервенцију уписује Рисовић, а Лаништанин постиже гол за Србију која поново има плус девет.
19:20 12.04.2023
54' – 29:21
Пала је концентрација Србији, а Исмаоглу добро брани.
19:15 12.04.2023
50' – 29:20
За нијансу боље се брани Турска, али већ је јасно да сада могу само да се потруде да смање разлику, а да је Србија једном ногом већ на Светском првенству.
19:09 12.04.2023
46' – 28:20
Фантастичан скок шут Стоиљковић, Радосављевић краде лопту и постиже шести погодак из шестог шута.
19:06 12.04.2023
43' – 26:19
Туркооглу поново прецизна, али после брзе акције трећи гол постиже Лишчевић. Сахин је добила искључење јер је лоптом погодила у лице Јовану Рисовић.
Одлична је и Милојевић који уписује свој други гол.
19:05 12.04.2023
42' – 24:18
Туркоугло постиже први гол, али узвраћа Табак изузетним скок шутем.
19:02 12.04.2023
39' – 23:17
Ногом је играла Туркиња, а српске рукометашице добиле су шансу и сјајна Радосављевић то користи да постигне пети гол. Радојевић из контре маестрално повећава вођство.
19:01 12.04.2023
38' – 21:17
Ајдеми је покушала са крила да погоди, али Рисовић бележи трећу интервенцију. Стоиљковић је пробала из велике даљине, али је била неуспешна.
Туркиње су добиле седам метара и смањиле вођство домаће екипе.
18:58 12.04.2023
36' – 21:16
Турска смањује предност Србије, а потом наше рукометашице и греше и поклањају противницама нови напад. Милојевић погађа важан гол.
18:55 12.04.2023
33' – 19:15
Лавко погађа за предност од три гол разлике, а онда Лишчевић за четири!
18:53 12.04.2023
31' – 17:15
На почетку другог полувремена одмах погађа Стоиљковић, а Јована Рисовић брани шут Калисхан.
18:37 12.04.2023
30' – 16:15
Исмаоглу поново брани, а на другој страни је посустала одбрана српских рукометашица.
Турска се приближила, а млада Табак је погрешила. Граовац је одбранила, спречила изједначење, а онда брзо погађа Радосављевић.
Остало је четири секунде ,а онда са 11 метара успева да погоди Сахин.
18:33 12.04.2023
27' – 15:13
Радосављевић уписује нови гол, а Граовац брани. Међутим, добиле су турске рукометашице деветерац,а онда Карацен користи и погађа.
18:32 12.04.2023
25' – 14:12
Под фаулом погађа Ловрић, а маестрална Граовац је поново одбранила. Кристина је добила и ударац у лице, а Кара је добила искључење. Туркиња по први пут успева да одбрани. Готепе се добро сналази и смањује предност Србије.
18:29 12.04.2023
24' – 13:11
Греше Српкиње у нападу, а Табак је била превише груба и добила искључење од два минута. Карацем користи то што је Турска имала рукометашицу више и постиже гол.
18:27 12.04.2023
22' – 12:9
Изгубиле су Туркиње лопту, а онда Сањи Радосављевић додаје се лопта иза леђа и Србија има нешто убедљивију предност.
18:24 12.04.2023
20' – 11:9
Радојевић поново постиже гол из тешке позиције.
18:22 12.04.2023
18' – 10:9
Сјајна Лишчевић доноси ново изједначење после прелепе акције, а потом на другој страни Туркиње губе лопту. Четврти гол за нову предност Србије погађа Стоиљковић.