Анемично вече Срба у Европи – клупа није било страно тело

© Tanjug / Spada/LaPresse via APДушан Влаховић
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 13.04.2023
После одиграних утакмица у Лиги Европе и Лиги Конференције не можемо баш да кажемо да су Срби имали неки запажен резултат. Од учинка клубова можемо да издвојимо Манчестер Јунајтед који је играо 2:2 против Севиље Немање Гудеља.
Јунајтед је повео са 2:1 головима Сабицера, а Гудељ је одиграо читав меч за госте који су преко Ен Насирија у самој завршници стигли до бода.
Јувентус је савладао Спортинг из Лисабона са 1:0, Филип Костић је играо у првој постави али је замењен у 62. минуту. Са друге стране Душан Влаховић је почео меч са клупе, а у 62. минуту је ушао на терен и до краја меча је успео да заради жути картон.
Дакле, није успео да се извади из лоше серије партија.
Рома Немање Матића играла је на гостовању Фајенорду у оквиру четвртфинала Лиге Европе и поражена је са 1:0.
Матић је одиграо читав меч, једини гол на утакмици постигао је Вајфер у 53. минуту, а у 43. минуту је Рома могла до гола, али је Лоренцо Пелегрини промашио пенал.
У Лиги конференција Фиорентина је надиграла Лех са 4:1 у гостима. Лука Јовић је ушао у игру у 78. минуту утакмице, али није се уписао у стрелце.