Деки добио „петарду“ у Фиренци – три асистенције Луке Јовића

© Tanjug / Marco Bucco/LaPresse via APЛука Јовић
Лука Јовић - Sputnik Србија, 1920, 30.04.2023
Фудбалери Фиорентине демолирали су на свом терену Сампдорију Дејана Станковића са 5:0 у мечу 32. кола Серије А и додатно је приближили друголигашком амбису.
Голове за домаћина постигли су Гаетано Kастровили у 45, Додо у 62, Алфред Данкан у 66, Kристијан Kоуман у 76. и Алекса Терзић у 88. минуту.
Српски репрезентативац Лука Јовић био је асистент код другог, трећег и петог гола Фиорентине. После дужег времена дочекао је прилику да буде стартер и одужио се тренеру на поверењу.
Јовић је одиграо свих 90 минута за Фиорентину, као и његов сународник Никола Миленковић, док је Терзић у 87. минуту ушао у игру и поред гола добио и жути картон у последњим тренуцима меча.
Српски репрезентативац Филип Ђуричић играо је за Сампдорију од 73. минута.
Фиорентина је осма на табели Серије А са 45 бодова, док је Сампдорија последњепласирана са 17 поена и фактички је већ у другој лиги.
Kлуб из Фиренце ће у наредном колу гостовати Салернитани, док ће Сампдорија дочекати Торино свом терену са надом да прекине ужасни низ резултата.