Александар Пешић - Sputnik Србија

Звезда слави Пешића – два гола Нишлије за историјску трећу „дуплу круну“

Црвена звезда победила је после преокрета Чукарички у финалу Купа Србије резултатом 2:1 (0:1). Двоструки стрелац и апсолутни херој тријумфа црвено-белих био је Александар Пешић, који је „поништио“ ремек-дело Марка Доцића из 21. минута и обезбедио Звезди историјску трећу „дуплу круну“ у низу.
Никада ни један клуб у историји југословенског и српског фудбала није успео да веже три шампионске титуле и три купа, све до 25. маја 2023. године, када је то пошло за ногом Звезди.
Црвена звезда била је апсолутни фаворит. Контролисали су игру изабраници Милоша Милојевића, али ни посед лопте од 70 одсто и неколико изгледних прилика нису утицали да нађу начин да матирају голмана гостију Белића у првом полувремену.
С друге стране, Чукарички који је меч почео с петорицом фудбалера у последњој линији претио је из контре и управо је после једне од њих успео да шокира домаћина. У центру пажње нашао се капитен Брђана Марко Доцић, који је фантастичним ударцем, директно из корнера успео да матира Милана Борјана, који је лоше проценио лет лопте и она је завршила у малој мрежи на другој стативи.
Звезда је покушала да дође до изједначења, али није успела и био је то први пут у домаћим такмичењима да је после уводних 45 минута имала заостатак.
Наставак сусрета донео је тоталну офанзиву чете Милоша Милојевића, који ће напустити клуб, јер је Звезда договорила сарању са Бараком Бахаром тренером Макаби Хаифе. На изједначујући погодак чекало се до 61. минута, када је Александар Пешић у свом јубиларном 100. мечу за црвено-беле главом савладао Белића.
Од тог тренутка Звезда је почела још јаче да прети екипи с Бановог брда. Милојевић је извео из игре Катаија у 71. минуту, увео је Марка Ракоњца који је на позајмици из московске Локомотиве. Већ приликом првог контакта с лоптом бивши нападач Чукаричког могао је да донесе потпуни преокрет, али је његов шут изблокиран.
Уместо њега то је учинио расположени Нишлија Александар Пешић, који је у 76. минуту хладнокрвног по други пут матирао Белића. Овога пута левом ногом у ближи угао на додавање Мирка Иванића. Чукарички је одговорио преко Доцића, који је из центаршута с десне стране уздрмао стативу, после чега су до краја сусрета мреже мировале и Звезда је стигла до још једне „дупле круне“, треће у низу.
Марко Доцић - Sputnik Србија, 1920, 25.05.2023
Доцићево ремек-дело из корнера – погодио као некад Рамбо и Пикси /видео/
22:59 25.05.2023
94' – КРАЈ! Звезда је освојила Куп Србије
Фудбалери Црвене звезде победили су Чукарички резултатом 2:1 (0:1) и освојили су Куп Србије, уједно и трећу „дуплу круну“ у низу.
22:57 25.05.2023
90' – Још четири минута
Играће се још четири минута. Толико Чукарички има наде да избегне пораз.
22:56 25.05.2023
90' – Офсајд Овусуа
Доцић је упослио Овусуа који је „тукао“ из непосредне близине, али је његов шут изблокиран. Убрзо је линијски судија подигао заставицу, сигнализирајући офсајда.
22:53 25.05.2023
87' – „Маказице“ Бадамосија
Спектакуларан покушај нападача Чукаричког из срце шеснаестерца који је покушао „маказицама“ да матира Борјана, али је лопта отишла преко гола.
22:46 25.05.2023
81' –Чукарички погађа стативу
Нико није додирнуо лопту после центаршута Марка Доцића, а лопта је на крају завршила на десној стативи Борјановог гола.
22:41 25.05.2023
76' – ГОООЛ! Пешић за преокрет Звезде – 2:1!
Александар Пешић погодио је ближи угао Белићевог гола левом ногом из изгледне позиције. Иванић је упослио Нишлију који је рутински, кроз ноге голмана Чукаричког послао лопту у мрежу.
22:37 25.05.2023
72' – Катаи изашао, Ракоњац запретио
Марко Ракоњац заменио је Александра Катаија. Одмах је Ракоњац, иначе некадашњи фудбалер Чукаричког, који је на позајмици из Локомотиве Москва, могао до гола, али му је Белић одбранио ударац.
22:26 25.05.2023
61' – ГОООЛ! Звезда изједначила – 1:1!
Александар Пешић погодио је мрежу Белића после савршеног центаршута резервисте Кангве. Белић је слабо пратио лопту која је стигла с леве стране, а Нишлија је рутински послао главом у мрежу.
22:23 25.05.2023
58' – Двострука измена Звезде
Виго и Канга су напустили терен, у игри су Лазар Николић и Кингс Кангва.
22:22 25.05.2023
57' – Каква шанса за Звезду
Врхунску прилику имала је Црвена звезда преко Мирка Иванића, који је шутирао искоса с леве стране, а лопта је прозујала тик изнад пречке.
22:19 25.05.2023
54' – Звезда тражи пенал
Центрирао је Азаров с леве стране, покушао је да нађе Пешића који је пао. Тражили су из Звезде пенал, али је главни судија Митић досудио фаул над Дрезгићем ког је вукао управо Пешић.
22:16 25.05.2023
51' – Звезда притиска
Од почетка другог полувремена лопта је константно на половини Чукаричког, с тим што Звезда не успева да материјализује теренску иницијативу.
22:14 25.05.2023
49' – „Пројектил“ Катаија
Покушао је најбољи фудбалер Звезде ударцем са 18 метара, а лопта је прозујала поред Белићевог гола.
22:10 25.05.2023
46' – Почело је друго полувреме
Настављено је финале Купа Србије у којем Чукарички води голом капитена Марка Доцића.
21:52 25.05.2023
45+3' – ПОЛУВРЕМЕ: Звезда – Чукарички 0:1
Брђани имају минималну предност после првих 45 минута.
21:50 25.05.2023
45’ – Звезда притиска
Неколико прилика имао је домаћин у финишу првог полувремена, али су гости успели да се одбране. Канга и Пешић имали су прилику да поравнају резултат.
21:45 25.05.2023
41' – Чукарички се одбранио, Ивановић спречио изједначење
Велика гужва створила се у казненом простору гостију, а Ђорђе Ивановић био је најприсебнији јер је лопту избио с гол линије.
21:42 25.05.2023
38' – Канга замало изједначио
Букари је проиграо Кангу чији је ударац изблокиран, а лопта је завршила поред десне стативе гола Чукаричког и Звезда је добила корнер.
21:41 25.05.2023
37' – Канга непрецизан
Познат је Габонац по разорном, али не и тако прецизном ударцу. Овога пута је „тукао“ са неких 16 метара и послао је лопту високо преко Белићевог гола.
21:36 25.05.2023
32' – Драговић спасио гол
Поново је прекид, односно корнер могао да буде кобан по Црвену звезду. Борјан је поново био савладан, али је Тошићев ударац главом зауставио Драговић и то на гол линији.