Срби се „распуцали“ у Италији – погодили Јовић и Илић

© AP Photo / Luis VieiraЛука Јовић
Лука Јовић - Sputnik Србија, 1920, 27.05.2023
Успешан дан за српске фудбалере који наступају у Италији. Прво је Иван Илић био стрелац у победи Торина над Специјом од 4:0, а потом је Лука Јовић поготком најавио преокрет Фиорентине против Роме - 2:1.
Кренимо од дерби дуела.
За Фиорентину играли су Јовић, Никола Миленковић и Алекса Терзић, на голу Роме био је Миле Свилар, док Немања Матић није играо због повреде.
Рома је водила од 11. минута када је прецизан био Ел Шарави и тај резултат стајао је на семафору све до 85. минута. Тада је на сцену ступио Лука Јовић.

Погодио је на асистенцију Мандрагоре и тиме најавио преокрет. Само три минута касније Иконе је био прецизан и донео је победу Виоли. Нашао се на правом месту и није му било тешко да да гол са метар или два даљине.

Пре овог дуела састали су се Специја и Торино, а трећи погодак за госте постигао је Иван Илић у 76. минуту и тако је само потврдио победу Бикова.
Вања Милинковић-Савић бранио је за Торино свих 90 минута.
Двојица српских репрезентативаца уписали су се у стрелце на две утакмице у Серији А. Леп учинак.
- Погледајте нову епизоду Миљановог корнера.
Борусија Дортмунд - Sputnik Србија, 1920, 27.05.2023
Завршница за инфаркт: Милионери чекали 11 година и прокоцкали титулу – Бајерн опет шампион!