Србинов Чивас изгубио нешто што се не губи лако – шок у 110. минуту

© AFP 2023 / ULISES RUIZВељко Пауновић
Вељко Пауновић - Sputnik Србија, 1920, 29.05.2023
Српски тренер Вељко Пауновић успешно предводи мексички Чивас, имао је велику шансу да освоји титулу, али је без ње остао у 110. минуту. Водила је његова екипа са 2:0 против Тигреса, а на крају је изгубила са 3:2.
Да је 2:0 најопаснији резултат осетио је то на својој кожи и некадашњи селектор У20 репрезентације Србије, коју је водио до крова света 2015. на Новом Зеланду.
У првој утакмици није било голова, док је Чивас у другој већ после 20 минута имао два поготка вишка захваљујући Пиоху и Гузману.
Андре Пјер Жињак је у 65. из пенала смањио заостатак Тигрова, да би у 72. Себастијан Кордова поравнао резултат и одвео меч у продужетке.

Тамо се одлучујући моменат догодио у 110. када је Гвидо Писаро затресао мрежу после ударца главом и срушио снове Пауновићевој екипи.

До краја меча смо видели и два црвена картона. Најпре је поменути Кордова у 117. добио други жути, док је Сепулведа у редовима Чиваса два пута пожутео у последња три минута надокнаде.
Тигрес је на овај начин осми пут освојио титулу првака Мексика.
Имаће за чим да жали Пауновић који је код навијача Чиваса стекао велико поштовање.
Играчи су на препуном стадиону дочекани уз поруку „Нису то само 11 играча на терену, ту су милиони нас и још душе многих на небу“, али овога пута се Пауновићу и Чивасу није дало.
Погледајте ново издање емисије Миљанов корнер.
Сергеј Милинковић-Савић - Sputnik Србија, 1920, 28.05.2023
Сергеј је јунак Лација – два гола српског мајстора спречила изненађење у Италији