Тина Крајишник - Sputnik Србија

Лагано, лепо и ефикасно – доминантна Србија преко Словачке до 2/2

Кошаркашице Србије оствариле су и другу победу на Европском првенству које се одиграва у Словенији. Играчице Марине Маљковић надиграле су овога пута Словачку са 90:52. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Најефикаснија у редовима Србије била је Ивана Раца са 16 поена, Саша Чађо је додала 11, а Крајишник 10 уз седам скокова. Код Словакиња је Паленикова убацила 10 поена.
Од самог старта дуела Србија је показала да је јача екипа, Раца је била расположена поентерски, али су скоро све играчице које су добијале шансу успевале да се упишу у листу стрелаца.
Словачка је покушавала да дође до поена из контри, као и кроз шут за три поена, али је већ после прве четвртине било 30:12.
Можда можемо да кажемо да је у том моменту дуел и решен када је питање победника у питању. Остатак дуела играо се за публику и резултат.
На терену је суштински била само једна екипа, шампионке Европе су показале доминацију и уписале нову победу у Љубљани.
После премијерне победе против Турске, Маринине лавице вечерас су дошле надомак првог места Д групе Евробаскета и директног пласмана у четвртфинале.
Ни на овој утакмици није играла Александра Црвендакић.
Србија ће у групи одиграти још једну утакмицу, против Мађарске.
22:28 16.06.2023
КРАЈ
Победа Србије!
22:23 16.06.2023
38’ – Србија пред победом
Србија ће уписати победу против Словачке, само још да видимо којим резултатом - 83:50
22:18 16.06.2023
36’ – Реакција Србије
Србија је брзо одреаговала и додатно повисила резултат - 78:46
22:13 16.06.2023
34’ – Ногић!
Све боље игра Јована Ногић, може да буде задовољна Марина Маљковић - 71:43
22:11 16.06.2023
33’ – Нешто боља игра Словакиња
Успевају противнице да дођу до коша некако, па је сада 68:40. Одавно је утакмица решена резултатски, Србија ће до скора 2/2 на старту Евробаскета.
22:06 16.06.2023
30’ – Доминација!
После три одигране четвртине Србија води са чак 65:35! Трећу деоницу Србија је добила са 18:4.
21:59 16.06.2023
27’ – Словачка не може до коша
Србија доминира, направила је наша репрезентација серију од 10:2 у овој деоници и убедљиво води са 57:33
21:54 16.06.2023
25’ – Мали број поена у наставку
Раца и Топузовић су погодили са пенала - 51:33
21:52 16.06.2023
24’ – Андерсон маши
Андерсонова је промашила за три поена, Крајишник маши зицер, али наше девојке су и даље у предности - 51:33
21:44 16.06.2023
21’ – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме, Србија има велику предност и сада само треба да одради посао до краја дуела.
21:29 16.06.2023
Полувреме
Србија води са 47:31 после 20 минута игре. Сјајна партија за сада!
21:27 16.06.2023
19’ – Добра одбрана
За сада репрезентација Србије игра добро у одбрани, а Чађо је сада додала и тројку - 45:28
21:21 16.06.2023
17’ – Словакиње непрецизне
Србија игра доминантно, али мора се рећи да и Словачка много маши - 37:22.
21:15 16.06.2023
14’ – Велика разлика
Србија игра врло зрелу кошарку, Маљковићева контролише ритам, па је тако Србија у предности од лаганих 14 разлике - 36:22
21:12 16.06.2023
13’ – Јанковић!
Маша Јанковић се нашла сама на линији за слободна бацања и није се либила да проба и погоди - 32:17
21:05 16.06.2023
10’ – Крај прве четвртине
Феноменално је одиграла наша екипа и води са 30:12 после првих 10 минута игре.
21:04 16.06.2023
10’ – Сјајна Невена!
Невена Јовановић постигла је још једну тројку - 28:12
21:01 16.06.2023
8’ – Ногић!
Сјајна тројка Јоване Ногић, различите играчице постижу поене и сада су наше репрезентативке отишле на 10 поена разлике - 21:11
20:55 16.06.2023
5’ – Серија промашаја
Србија је ушла у серију промашаја, али је предност и даље солидна за овакву врсту утакмице - 12:5
20:50 16.06.2023
3’ – Словачка без одбране
Србија даје поене у сваком нападу, Словакиње не успевају да се одбране, тако да већ екипа коју води Марина Маљковић има сигурну предност - 10:3.