Драган Стојковић Пикси - Sputnik Србија

Јовељић спасао Србију непријатног изненађења у Бечу!

Фудбалска репрезентација Србије тешком муком је успела да савлада Јордан у пријатељској утакмици одиграној у Бечу резултатом 3:2.
Србија је одиграла веома лош меч, у измењеном саставу, али то не може да буде оправдање за партију са мало жеље и хтења, какав год био карактер утакмице и ко год био на другој страни као противник.
Тек по уласку на терен појединих стандардних репрезентативаца, укључујући и капитена Душана Тадића, српски тим је почео да игра фудбал, што даје озбиљно упозорење селектору на какве снаге може да рачуна у наредном периоду.
Србија је до 83. минута губила са 2:1, али је до краја утакмице сјајни Дејан Јовељић постигао два гола за преокрет, а између њих догодио се и изненађујући прекид утакмице од пет минута, због упада српских навијача на терен.
Победа је уписана, али ће селектор Драган Стојковић имати много посла пред утакмицу квалификација за Европско првенство против Бугарске која је на програму 20. јуна на гостујућем терену.
Ривал је са много више жеље ушао у утакмицу, било је то евидентно од самог почетка меча и низао је шансе – срећом по српски тим, квалитет играча Јордана није био довољан да би Рајковић био савладан.
Док је Јордан држао лопту, Србија је успела да поведе и то у седмом минуту преко Страхиње Ераковића, који је уписао први погодак у националном дресу, после корнера и одбијене лопте, оставши потпуно сам пред стативом и голом противника.
Није Србију пробудио гол, Јордан је наставио са атацима, много посла је имала крхка одбрана српског тима, а самим тим и Рајковић који је жестоко морао да загреје рукавице.
Осим једног гола ништа није било добро у игри Србије па је селектор Стојковић морао на полувремену да направи измене, на терен је послао капитена Тадића, Младеновића и Јовељића.
Ипак, ни то није пробудило Србију и кажњена је у 53. минуту када је гол за Јордан постигао Ел Марди, а 14 минута касније Јордан је преокренуо голом Ал Тамарија.
У последњих десет минута Србија је ушла са тоталном офанзивом и она се исплатила, у 83. минуту је Јовељић изједначио на 2:2 и потом је уследио петоминутни прекид утакмице јер су навијачи Србије упали на терен.
Меч је настављен после паузе, а Јовељић је у 90. минуту успео поново главом да постигне гол, режира преокрет и обезбеди победу Србији у веома драматичној пријатељској утакмици пред наставак квалификација за Европско првенство, против Бугарске 20. јуна на гостујућем терену.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик.
22:32 16.06.2023
90+5’ – Крај! Победа Србије!
Тешком муком, али на крају само захваљујући присебности Дејана Јовељића и асистенцијама Младеновића и Милинковић-Савића.
Победа Србије од 3:2.
22:23 16.06.2023
89’ – Јовељић за преокрет Србије!
Гол за 3:2 после центаршута Младеновића!
22:20 16.06.2023
85’ – Настављен је дуел
Игра се даље...
22:18 16.06.2023
85’ – Навијачи Србије су изазвали прекид!
После гола Србије су упали на терен и судија је због тога прекинуо меч!
22:16 16.06.2023
85’ – Играчи ће се вратити
Како је навео званични спикер, за пет минута.
И даље није јасно шта је узрок прекида.
Чини се да је судија донео такву одлуку јер је нешто убачено на терен.
22:15 16.06.2023
85’ – Играчи излазе са терена!
Утакмица је прекинута, још није познато зашто!
22:13 16.06.2023
83’ – Јовељић! Гол за Србију!
Сјајан трзај главом за изједначење на 2:2 после додавања такође главом Милинковић-Савића!
22:10 16.06.2023
80’ – Офсајд!
Велика шанса за Јовељића, али офсајд...
22:04 16.06.2023
74’ – Нова промена
Живковић мења Лазовића.
21:57 16.06.2023
67’ – Нови шок, Србија губи од Јордана!
Статични играчи Србије, убачена је лопта у казнени простор, а ту је Ел Тамари био најближи и пласирао је лопту поред немоћног Рајковића.
Србија губи 2:1!
21:56 16.06.2023
66’ – Нема пенала!
Јовељић је пао у казненом простору, али судија није сигнализирао ништа.
21:52 16.06.2023
63’ – Улазе Сергеј и Илић.
Мењају Рачића и Ђуричића.
21:51 16.06.2023
61’ – Добар напад, али...
Тадић је проиграо Јовељића, лопта је стигла до Младеновића, али је он слабо шутирао десном ногом која му није јача страна.
21:47 16.06.2023
57’ – Каква шанса!
Ел Најмат је поново у прилици, али је срећом по Рајковића шутирао је преко гола!
21:43 16.06.2023
53’ – Шок за Србију, Јордан изједначио!
Између тројице фудбалера Србије Ел Марди је главом после центаршута са десног бока послао лопту у мрежу Рајковића!
Јордан је изједначио на 1:1!
21:41 16.06.2023
52’ – Солидан напад
Младеновић је центрирао са левог бока после добре акције, али без резултата.
21:39 16.06.2023
49’ – Нови посао за Рајковића
Ел Тамари је поново опробао ударац.
21:34 16.06.2023
45’ – Измене!
Заиграће Тадић, Јовељић и Младеновић, ван игре су Самарџић, Костић и Јовановић.
21:19 16.06.2023
45’ – Полувреме
Србија води 1:0, али није оставила добар утисак...
Однос у поседу лопте је 50:50, али ривал има двоструко више удараца, осам укупно и два у оквир гола, а чак три шута су блокирали репрезентативци Србије.
21:18 16.06.2023
45’ – Још један жути картон