Звезда слаже коцкице у Русији – Бараков тим разбио Нефчи

© Фото: ФК Црвена звездаБарак Бахар
Барак Бахар - Sputnik Србија, 1920, 08.07.2023
Црвена звезда одиграла је други меч на Пари Купу у Санкт Петербургу, а после победе над Зенитом црвено-бели су уписали тријумф и у припремној утакмици против Нефчија из Азербејџана и то врло убедљиво - 4:0 (3:0).
Израелски тренер Барак Бахар играо је и на овој утакмици са тројицом штопера, а на овом дуелу у екипи није било Александра Катаија.
Црвена звезда повела је већ у 9. минуту када је Красо проиграо Мирка Иванића, а овај реализовао шансу. Потом је Стефан Митровић левом ногом погодио на асистенцију Букарија и већ је у 17. минуту било јасно у ком смеру се креће дуел, а онда је пред крај првог полувремена Митровић нашао Букарија (45. минут).
Звезда је на 4:0 подигла у 82. минуту, а стрелац је био Јован Шљивић. Примио је лопту на груди и закуцао је под пречку.
Генерално је Звезда играла добро у нападу, дала је четири гола, а мора се похвалити и пресинг који је вршио тим Барака Бахара.
Навијачи Црвене звезде имају разлога за задовољство и оптимизам после оваквих издања црвено-белих у Русији.
Црвено-бели су у првом мечу савладали Зенит са 2:1.