Експлозија Северине на дебију у Земунелу – „Ово је само почетак“

© Фото: ФК ПартизанКсандер Северина, Партизан
Ксандер Северина, Партизан - Sputnik Србија, 1920, 20.07.2023
Фудбалери Партизана савладали су Младост ГАТ са 3:1 у припремној утакмици пред почетак нове сезоне. Меч је одигран у Земунелу и био је затворен за јавност, а обележио га је дебитант, новајлија из Холандије Ксандер Северина.
Бриљирао је новопридошли нападач из Ден Хага, који је са два гола дебитовао у дресу Партизана. У стрелце се, најпре, уписао у деветом минуту, али је свега десет минута касније Kокановић поравнао на 1:1.
Партизан је успео да на одмор оде са предношћу, пошто су прво Северина у 35, а затим и Белић у 40. погађали мрежу Новосађана.
Наставак није донео већа узбуђења и резултат је остао непромењен. Партизан се овом победом реванширао Новосађанима за бламажу и пораз од 4:0 у Хумској минуле сезоне.
„Срећан сам са ова два гола у мом првом мечу после дуго времена. Ово су тек прва два од много, колико их очекујем ове сезоне. Ово је почетак, мојих првих 45 минута, мислим да ћу у суботу одиграти још више“, рекао је после меча Холанђанин.
Црно-бели су наступили у саставу: Поповић - Филиповић, Илић, Марковић, Антић - Шћекић, Белић - Северина, Натхо, Трифуновић - Николић.
До почетка нове сезоне, црно-беле очекује још један пријатељски дуел против Младости из Лучана.