Хрвати послали домаћина на Србију

© Sputnik / Лола ЂорђевићВатерполо
Ватерполо  - Sputnik Србија, 1920, 21.07.2023
Ватерполо репрезентација Србије играће против домаћина Светског првенства Јапана у осмини финала пошто је та екипа поражена од Хрватске резултатом 17:12.
Хрватска је морала да оствари победу како би избегла дуел са Србијом у осмини финала и није до ње стигла на лак начин.
Домаћин је био тврд орах, Хрвати су се мучили и прву четвртину су добили са једним голом разлике.
У наредној је Јапан учврстио одбрану и на полувреме је отишао са такође минималним заостатком, али је потом дуел преломљен.
Хрватска је демонстрирала силу у трећој деоници коју је решила у своју корист са 8:3, а у четвртој је Јапан само ублажио пораз.
Тако ће Јапан играти против Србије у борби за четвртфинале, док ће Хрватска морати на мегдан Црној Гори.